Domov Zahraničie Hostinec zakázal vstup pre emu

Hostinec zakázal vstup pre emu

0
0

Hostinec v austrálskom vnútrozemí musel zakročiť proti neotesaným návštevníkom a zakázal im vstup. Nevyslúžili si to však ľudia, ale emu hnedé, ktoré sa tam „zle správali“. V súčasnosti je tak pred podnikom v mestečku Yaraka v štáte Queensland, ktoré má 18 stálych obyvateľov, zábrana, aby tieto veľké nelietavé vtáky, ktoré sú schopné urobiť pre potravu čokoľvek, nerobili vo vnútri neporiadok.

K razantnému kroku pristúpil krčmár Chris Gimblett po tom, čo minulý týždeň párik emu – Carol a Kevin – navštívil Yaraka Hotel, ktorý je jediným hostincom v mestečku.

„Naučili sa vyjsť po predných schodoch hotela, čo spôsobilo pár problémov,“ povedal Gimblett poukazujúc na veľké množstvo odpadu.

Preto na vrch schodov pripevnil lano, ktoré zatiaľ slúži ako efektívna zábrana, keďže neporiadne emu ešte nevedia, ako sa cezeň dostať.

Zákazníkov hostinca upozorňuje značka, ktorá im radí, aby po príchode dali lano naspäť na miesto, pretože „emu sú z tohto podniku vypovedané za zlé správanie sa“.

Austrálske hostince mávajú vo vnútri papagáje, ale emu nie sú vtáky, ktoré by dokázali žiť vo vnútri.

„Keď sa emu nastrašia, utekajú vpred, ale pozerajú sa dozadu, takže nevidia, kam idú, a tu môže nastať chaos. Narážajú do všetkého,“ vysvetlil Gimblett.

Pozor na nich!

Návštevníkov karavanového parku v Yarake viackrát prekvapilo, čo všetko sú emu schopné spraviť, aby sa dostali k jedlu, povedal Gimblett s tým, že dokážu uchmatnúť osmažené vajce z taniera či strčiť hlavu cez dvere karavanu a vďaka dlhému kroku ukradnúť aj hrianku z hriankovača.

„Ak máte hrnček s kávou na stolíku pri dverách, vypijú ju, bez toho, aby rozliali. Iba zistíte, že máte prázdny hrnček. Sú ako žravé stroje,“ dodal.

V Yarake bolo svojho času osem emu, po tom čo v roku 2018 miestny obyvateľ zachránil vajíčka z prázdneho hniezda. Všetky okrem Carol a Kevina však odišli, zrejme hľadať si partnerov.

SITA, foto: internet  • Zomrel Ashley Cooper

    Koncom minulého týždňa rozosmutnila tenisový svet správa z Austrálie, podľa ktorej vo veku…
  • Melbourne – mesto plné kontrastov

    Melbourne je hlavným mestom austrálskeho štátu Victoria a 2. najväčším mestom Austrálie. J…
  • Ničivá sila požiarov v Austrálii

    Na prelome rokov zachvátili Austráliu obrovské požiare, ktoré zdevastovali približne 18 mi…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Dlh Slovenska sa vrátil do sankčných pásiem

Európsky štatistický úrad Eurostat zvýšil hodnotu verejného dlhu Slovenska za rok 2019 o 0…