Domov Šport Hráčom roka Lionel Messi, trénerské ocenenie si odniesol Klopp

Hráčom roka Lionel Messi, trénerské ocenenie si odniesol Klopp

0
0

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) vo štvrtok 23. septembra organizovala ďalší ročník ankety FIFA The Best. V nej sú pravidelne oceňovaní najlepší jednotlivci za uplynulé obdobie.

Za rok 2019 si cenu pre najlepšieho futbalistu podľa očakávaní odniesol Argentínčan Lionel Messi, ktorý „strčil do vrecka“ obrancu Virgila Van Dijka a hviezdu Juventusu Turín Cristiana Ronalda.

Kapitán FC Barcelona sa tak stal vôbec prvým hráčom, ktorý si ocenenie za najlepšieho futbalistu roka podľa FIFA odniesol už šiestykrát. Uplynulú sezónu triumfoval s katalánskym veľkoklubom v domácej La Lige.

S výberom  Argentíny obsadil na juhoamerickom Copa América konečné tretie miesto. Stal sa najlepším strelcom domácej súťaže a aj Ligy majstrov.

„Ďakujem predovšetkým ľuďom, ktorí mi pomohli získať toto ocenenie. Každé takéto ocenenie je nádherné, aj keď ich už bolo veľa. Na prvom mieste je však stále mužstvo,“ povedal na ceremoniáli 32-ročný rodák z Rosaria.

Šampióni nezostali bez povšimnutia

V ďalších kategóriách dominovali strojcovia mimoriadneho úspechu anglického Liverpoolu FC. Najlepším trénerom roka sa stal 52-ročný Jürgen Klopp, ktorý v júni na tretí pokus opanoval prestížnu Ligu majstrov.

Cena za najlepšieho brankára bola udelená Brazílčanovi Alissonovi Beckerovi. Zo žien sa z víťazstva tešila americká hráčka Megan Rapinoeová, členka „zlatého“ výberu z Majstrovstiev sveta vo Francúzsku.

Z národného mančaftu USA vzišla aj najlepšia trénerka roka. Tou sa stala pôvodom Angličanka Jill Ellisová. V kategórii brankárok triumfovala Holanďanka Sari van Veenendaalová.

Ocenenie Ferenca Puskása za najkrajší gól sezóny získal 18-ročný Maďar Daniel Zsóri, ktorý v drese Debrecínu predviedol skutočne ukážkové „nožničky“.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…