Domov Slovensko Hrozí nám pri návšteve pápeža blamáž?

Hrozí nám pri návšteve pápeža blamáž?

0
0

Ak vláda nezmení pôvodné rozhodnutie, podľa ktorého na stretnutia s pápežom Františkom počas jeho septembrovej návštevy Slovenska budú mať prístup iba zaočkovaní ľudia, Slovensku hrozí blamáž. V TASR TV to skonštatoval publicista Juraj Hrabko.

Na podujatia v súvislosti s návštevou pápeža bolo počas minulého týždňa zaregistrovaných okolo 33 000 ľudí. „To číslo je nízke a je to podľa mňa kombinácia viacerých faktorov,“ povedal.

Na jednej strane je podľa neho pravda, že Slováci sú zvyknutí nechávať si veci na poslednú chvíľu, na druhej strane sa ukazuje, že ani autorita pápeža nedokázala veriacich prinútiť k tomu, aby sa nechali očkovať a mohli ho vidieť naživo.

Myslí si, že vláda zmení pôvodné prísne rozhodnutie. „Ak tak neurobí, hrozí nám blamáž. Pre mňa je nepredstaviteľné, že by bola návštevnosť pápeža za tri dni na Slovensku menšia, ako za tri hodiny v Maďarsku,“ podčiarkol Hrabko.

Vzhľadom na zdravotný stav pápeža, ako aj ťažko predvídateľný vývoj pandémie, sa podľa neho nedá úplne vylúčiť to, že sa návšteva napokon neuskutoční.

Pápež navštívi Slovensko od 12. do 15. septembra 2021. V rámci svojho programu zavíta do Bratislavy, Prešova, Košíc a Šaštína. Podmienkou účasti na svätých omšiach a iných podujatiach je plná zaočkovanosť účastníkov a ich predchádzajúca registrácia. Tú je možno vykonať na stránke www.navstevapapeza.sk.

red, TASR, foto: Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…