Domov Prominenti Hviezdy prejavujú solidaritu a vyzývajú: Ostaňte doma!

Hviezdy prejavujú solidaritu a vyzývajú: Ostaňte doma!

0
0

Jediným spôsobom, ako zastaviť šírenie koronavírusu, je nestretávať sa s ľuďmi. V čase, keď ešte neexistuje účinná vakcína proti tomuto vírusu, je, zdá sa, najúčinnejšou možnosťou, ako vírus prekonať, ostať doma. Tento postup sa snažia vysvetľovať svojim obyvateľom vlády po celom svete.

Mnohé krajiny vyzývajú svojich občanov, aby zbytočne nevychádzali zo svojich domovov, v snahe čo najskôr zastaviť šírenie kronavírusu.

V mnohých prípadoch sú však ľudia príliš nedisciplinovaní a naďalej chcú pokračovať vo svojom bežnom živote. Niektoré krajiny tak prichádzajú s úplnými a policajnými zložkami kontrolovanými obmedzeniami pohybu osôb.

Ostaňte doma a umývajte si ruky!

Doma však musia ostať aj športovci, ktorí by za iných okolností trénovali a bojovali o medaily a majstrovské tituly. Popri domácom tréningu vyzývajú aj ostatných ľudí, aby ostávali doma.

Do kampaní v mnohých krajinách sveta sa zapojili napríklad futbalisti Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, tenistky Carbine Muguruza, Serena Williamsová, ale aj hviezdy NBA ako Damian Lillard, Luka Dončič, či Victor Oladipo, ktorí tiež cez sociálne siete vyzývajú ľudí, aby si pravidelne umývali ruky a nedotýkali sa nimi tváre.

Aj slovenské hviezdy sú doma

K boju proti koronavírusu vyzývajú aj slovenské športové hviezdy. Do kampane Zostaň doma sa zapojili napríklad majstri sveta v ľadovom hokeji z roku 2002 Michal Handzuš, Ľubomír Višňovský, Marián Hossa, Marián Gáborík, či Richard Lintner, doma ostáva tiež chodec Matej Tóth, ktorý ako hovorí „teraz nikam nechodí“, ale taktiež tenistka Dominika Cibulková.

Skladajú sa na platy zamestnancov

Prerušenie športových líg nebude mať neblahé dopady len na ekonomiku jednotlivých tímov, ale aj na ekonomickú situáciu pracovníkov, ktorí za normálnych okolností zabezpečujú jednotlivé zápasy.

Aj preto basketbalové či hokejové hviezdy NBA a NHL venujú tisíce dolárov na platy týchto pracovníkov.

Napríklad previnilec Rudy Gobert, ktorý si z koronavírusu robil srandu a neskôr bol prvým pozitívne testovaným na tento vírus v NBA, venoval 500 tisíc dolárov pre zamestnancov športového stánku v Utahu, kde hráva jeho tím, taktiež rodinám postihnutým touto chorobou v Utahu i Oklahome a tiež francúzskym rodinám.

Pogba vyhlásil zbierku

Francúzsky futbalový reprezentant, ktorý momentáne háji farby Manchesteru United, sa taktiež rozhodol prispieť k boju proti koronavírusu. Na sociálnej sieti vyhlásil zbierku, ktorej cieľom je vyzbierať finančné prostriedky na zdravotnícky materiál.

„Dnes mám narodeniny a som vďačný za to, že ja aj moja rodina sme zdraví. Ale nie každý je zdravý. V týchto časoch musíme držať spolu. Ak získam 27 000 libier, túto sumu zdvojnásobím.

Ak dosiahneme náš cieľ, môžeme pre zdravotníctvo zakúpiť 333 332 párov jednorazových rukavíc, 2 777 masiek, alebo 9 615 ochranných okuliarov,“ napísal na sociálnej sieti 15. marca, v deň svojich 27. narodenín.

V Taliansku bojujú aj futbalisti

Taliansko je momentálne koronavírusom najpostihnutejšou krajinou v Európe. Situácia sa silne dotýka aj tamojších profesionálnych futbalistov, a to nie len kvôli tomu, že momentálne nemôžu hrať futbal, ale aj ľudsky.

Mnohí z nich sa rozhodli pridať ruku k boju proti tomuto vírusu. Kapitán Neapola Lorenzo Insigne daroval miestnej nemocnici 100 000 € a obranca Juventusu Leonardo Bonucci pridal ešte o 20 000 viac.

Hráč Atalanty Bergamo Josip Iličič zas daroval Nemocnici pápeža Jána XXIII. Svoju štvorgólovú loptu, ktorú si odniesol z víťazného zápasu osemfinále LM proti Valencii, v ktorom sa trafil do čierneho štyrikrát.

„Stojíme za Vami, naši anjeli. Veríme, že dokážete zvíťaziť v tej najdôležitejšej hre zo všetkých,“ vyjadril sa Iličič.

sam, foto: SITA, facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…