Domov Šport Infantilný výkon ŠKP proti Hlohovcu

Infantilný výkon ŠKP proti Hlohovcu

0
0

Hádzanárov ŠKP Bratislava po zvládnutí „predkrmu“ v podobe očakávaných víťazstiev proti Modre a Malackám, čakalo hlavné jedlo – spolufavorit dolnej skupiny Slovnaft Extraligy hádzanárov – Sporta Hlohovec. Sklamaní boli najmä tí, ktorí očakávali vyrovnaný boj dvoch rovnocenných družstiev. Nekonal sa.

Dva body získalo chytrejšie mužstvo

Sporta Hlohovec s úzkym kádrom hráčov dobre vedela, že v druhom polčase môže mať s kondične kvalitne pripravenými domácimi problémy, a preto sa hneď v úvode vrhla do aktívnej útočnej hry.

Už na konci desiatej minúty svietil na výsledkovej tabuli pre domácich hrozivý stav 4:10. Hostia viedli už aj o osem gólov a v polčase išli do kabíny s päťgólovým náskokom.

Keď však po obrátke dokázali domáci znížiť skóre až na rozdiel jedného gólu, všetci očakávali scenár z predošlých bojov ŠKP v ligovej nadstavbe, keď zakaždým súpera vďaka dobrej kondícii v druhom polčase sfúkol z ihriska.

Lež Sporta Hlohovec je z iného cesta. Koučovaná na lavičke skúseným Martinom Liptákom nepodľahla panike, keď súper znížil na 17:18. Za tohto stavu dokonca vyhrala „oslabovku“ 2:0 a znovu odskočila domácim na tri góly.

Títo hrali staticky, akoby oni vyhrávali o desať gólov a z pivota zahadzovali jednu čistú šancu za druhou. Chytrejšia Sporta si z Bratislavy vezie zaslúžene oba body a vari ani sama nečakala, že na Starých Gruntoch to bude mať také ľahké. Mladý celok ŠKP sa musí z prehry poučiť.

Dorastenci poslali Martinčanov domov bez bodu

Družstvá mladších a starších dorastencov privítali v domácich stretnutiach svojich vrstovníkov z Martina. Starší urobili so svojím súperom krátky proces, keď už v prvom polčase hovorilo priebežné skóre o rozdieli takmer dvoch tried.

Vo všetkých ukazovateľoch lepší domáci poslali súpera domov s poriadnou „nakladačkou“. Trochu iná situácia bola u mladších dorastencov.

Aj títo svoje stretnutie napokon vyhrali, ale spočiatku sa dosť natrápili, pretože ich tréner Juraj Hudák v zostave zohľadnil veľkú fluktuáciu svojich chlapcov z tréningov a chcel niektorých hráčov výchovne pozitívne ovplyvniť, aby sa tento – inak u dnešnej mládeže (žiaľ) dosť bežný problém – podarilo výrazne zlepšiť.

Títo chlapci musia pochopiť, že v kolektívnom športe týmto prístupom škodia nielen svojmu tímu, ale aj svojmu vlastnému výkonnostnému rastu.