Domov Šport Jágr po návrate z NHL s tromi asistenciami

Jágr po návrate z NHL s tromi asistenciami

0
0

Ostro sledované stretnutie českej druhej najvyššej hokejovej súťaže medzi Benátkami nad Jizerou a Kladnom prinieslo hladký triumf hostí 7:2, viac však počas celého duelu pútala prítomnosť dvoch legiend.

Za domácich sa na ľade predstavil 46-ročný Petr Nedvěd, za hostí o rok mladší Jaromír Jágr. Pre veľký záujem sa zápas hral v Liberci a sledovala ho vypredaná hala s kapacitou 7 500 divákov.

Jágr odohral vyše 20 minút. „Nevedel som, či koleno vydrží, ale nakoniec to bolo celkom dobré. Bolesti som nemal. Teraz sa potrebujem dostať do tempa, pretože nás v play‑ off čakajú úplne iné zápasy.

A tréningom sa do toho dostanem ťažko,“ povedal Jágr pre portál iDnes.cz. Petr Nedvěd vykorčuľoval na súťažný ľad premiérovo od jari 2014, zápas proti Jágrovmu Kladnu bol jeho oficiálnou rozlúčkou s hráčskou kariérou.

Pre fenomenálneho Jágra to bol prvý duel od návratu do Česka, po odchode zo zámorskej NHL. Ani jeden zo spomenutých veteránov nezostal nič dlžný svojej povesti – Nedvěd zaznamenal gól a asistenciu, Jágr asistoval pri prvých troch góloch družstva, ktoré sám vlastní.

Po záverečnom klaksóne oboch vyhlásili za najlepších hráčov stretnutia, legendy si potom dlhé minúty vychutnávali potlesk tribún. Petr Nedvěd si symbolicky sňal dres a hodil ho do publika.

jur, SITA, foto: rytirikladno.cz