Domov Šport James bez divákov hrať nebude

James bez divákov hrať nebude

0
0

Po tom, čo sa kvôli koronavírusu zatvárajú športové stánky pre divákov v Európe, na rovnaké opatrenia sa už pripravujú aj v zámorí. Zatiaľ čo v NHL sa začalo hovoriť zatiaľ len o nevpúšťaní novinárov do šatní, v basketbalovej lige zašli ďalej.

Tímy NBA už dostali od vedenia súťaže pokyn, aby sa pripravili aj na alternatívu, keď sa budú musieť hrať zápasy bez divákov. Takéto opatrenia sa však nepáčia športovcom, ktorí, ako tvrdia, hrajú šport najmä pre svojich fanúšikov.

Najväčšia hviezda súčasnej NBA a tímu Los Angeles Lakers poslala minulý víkend vedeniu ligy jasný odkaz. „Nie, to je nemožné. Nebudem hrať.

Ak sa ukážem v hale a nebudú tam diváci na tribúnach, tak nebudem hrať,“ odpovedal LeBron James na otázku, čo hovorí na to, že v NBA sa pre hrozbu koronavírusu pripravujú aj na alternatívu hrania zápasov bez divákov.

„Prečo by som hral? Ešte nikdy som nehral bez fanúšikov. Toto nie je Európa. Hrám pre svojich spoluhráčov a rovnako aj pre ľudí. O tom to všetko je,“ povedala najväčšia basketbalová hviezda súčasnosti po zápase, v ktorom LA Lakers porazilo v súboji najlepších tímov prebiehajúcej sezóny Milwaukee Bucks 113:103.

Samotný James prispel k víťazstvu svojho tímu 37 bodmi, vďaka čomu sa prehupol cez 34-tisícovú hranicu nastrieľaných bodov v NBA a stal sa len tretím hráčom histórie súťaže, ktorému sa to podarilo.

Pred ním sú v tabuľke najlepších strelcov NBA už len Kareem Abdul‑Jabbar (38 387 bodov) a Karl Malone (36 928).

AKTUALIZÁCIA (11.03.2020 17.00): Neskôr LeBron James, pravdepodobne na základe zhoršujúceho sa vývoja nákazy koronavírusu v USA i vo svete, svoje tvrdenia zmiernil a nechal sa počuť, že aj keď by bol nerád, aby sa hralo bez divákov, pokiaľ si tak situácia s ohľadom na zdravie ľudí vyžiada, bude rešpektovať rozhodnutie vedenia súťaže.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…