Domov Šport VIDEO: James opäť pokoril Jordana

VIDEO: James opäť pokoril Jordana

0
0

V zámorskej NBA sa opäť hovorí o v súčasnosti najlepšom hráčovi behajúcom po basketbalových palubovkách. LeBron James minulý piatok prekonal ďalší rekord inej basketbalovej legendy. Michael Jordan odohral v rokoch 1986 – 2001 866 po sebe idúcich zápasov, v ktorých zaznamenal dvojciferný počet bodov.

V piatok 30. marca privítal vicemajstrovský Cleveland Cavaliers Pelikánov z New Orleans. Domáci vyhrali 107:102, to podstatné sa však udialo ešte v prvej štvrtine.

V jej 6. minúte prešla obranou hostí domáca hviezda James ako nôž maslom, aby efektne zasmečoval, tak ako mnohokrát predtým. Tento kôš však mal historický punc.

Práve ním dovŕšil James svoj 10. a 11. bod v zápase, čím si na svoje konto pripísal celkovo 867. po sebe idúci zápas, v ktorom sa v kolonke bodov dostal do dvojciferných čísel.

Kôš, ktorým sa James opäť zapísal do histórie.

Prekonal tak legendu 90-tych rokov a zároveň aj svoj veľký detský vzor Michaela Jordana a zlomil už niekoľký jeho rekord, čím jednoznačne útočí na honor najlepšieho hráča všetkých čias.

Počas najbližšieho prerušenia hry sa LeBronovi dostal aj takzvaný „standing ovations“ od domácich fanúšikov. „Je to špeciálny moment nielen pre mňa a moju rodinu, ale aj pre mnoho detí, ktoré na mňa pozerajú ako na svoj vzor,“ povedal o jednom z historických momentov hviezdy hráč.

Široko ďaleko nik

Len pre zaujímavosť, Jamesovi sa naposledy nepodarilo prekročiť dvojcifernú hranicu strelených bodov v januári 2007 proti Milwaeukee, keď ich nastrieľal len 8.

Zámorské médiá poukazujú tiež na to, že nebyť tohto nepodareného zápasu, LeBronova séria by dnes bola ďaleko za tisíc‑zápasovou hranicou, keďže pred spomínaným zápasom dal dvojciferný počet bodov v 161 zápasoch v rade, ako aj na to, že až 71 legendárnych hráčov zo Siene slávy NBA toľko zápasov neodohralo ani počas celej svojej kariéry.

No a ak sa pýtate, či Jamesa môže niekto pokoriť, tak vedzte, že najbližšie sa k tomuto zápisu nachádza ďalšia súčasná hviezda NBA James Harden. Pri počte zápasov s dvojciferným číslom však zvažujeme, či sa slovo „blízkosť“ dá vôbec v tejto súvislosti použiť. Harden ťahá sériu 257 po sebe idúcich zápasov s 10+ bodmi na konte.

 

Aktívni hráči s počtom zápasov 10+ v rade

LeBron James                                 867
James Harden                                257
DeMarcus Cousins                        162
Damian Lillard                              133
Giannis Antetokounmpo              82

Historický rebríček hráčov s počtom zápasov 10+ v rade

LeBron James                              867                        2007 –
Michael Jordan                            866                        1986 – 2001
Kareem Abdul-Jabbar                787                        1977 – 1987
Karl Malone                                  575                        1991 – 1999
Kevin Durant                               562                        2009 – 2017

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …