Domov Šport VIDEO: James prekonal Jordana

VIDEO: James prekonal Jordana

0
0

Najväčšia hviezda NBA napriek zlej sezóne svojho tímu LA Lakers prekonáva jeden historický rekord za druhým.

Minulý týždeň dosiahol LeBron James ďalší veľký míľnik svojej kariéry. V zápase proti Denveru vypukli počas 2. štvrtiny obrovské oslavy, a to aj napriek tomu, že v tom čase už Lakers prehrávali o 16 bodov.

LeBron strelil kôš, ktorý znamenal, že v historických rebríčkoch sa posunul už na 4. miesto najlepších strelcov NBA všetkých čias, pričom na piate miesto odsunul svoj detský idol a legendu tohto športu Michaela Jordana.

Už pred zápasom bolo takmer isté, že James prekoná legendárneho hráča, keďže mu na to chýbalo len 13 bodov. Na zápas nastúpil v teniskách s nápisom:„Ďakujem MJ.“

Ako neskôr objasnil, práve Jordan mal na neho v detstve najväčší vplyv, inšpiroval ho a na jeho počesť nosí na chrbte číslo 23. LeBron však môže ísť aj vyššie.

Napriek svojmu veku má stále dostatok síl a ako ukazuje aj tento ročník, svoje výnimočné čísla si dokáže držať aj keď je sezóna vo všeobecnosti hodnotená ako mizerná.

Veď Lakers sa na 99 % nepozrú do tohtoročného play‑off, čo sa Jamesovi stalo len dvakrát v kariére (2004, 2005). Odvtedy je James nielen pravidelným účastníkom play‑off ale v posledných ôsmich sezónach nechýbal ani vo finále NBA.

Týmto košom prekonal LeBron James Michaela Jordana:

max, foto: SITA, video: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …