Domov Slovensko Jankovská a Cviková ostávajú vo väzbe

Jankovská a Cviková ostávajú vo väzbe

0
0

Bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská aj sudkyňa Denisa Cviková ostávajú vo väzbe. Obe sú väzobne stíhané pre korupciu a obe požiadali o prepustenie z väzby, ktoré však Najvyšší súd SR zamietol.

Obe obvinené sudkyne požiadali o prepustenie z väzby Špecializovaný trestný súd, ktorý však v tejto veci vyhovel len Denise Cvikovej.

Ako však informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová senát Najvyššieho súdu na pondelkovom neverejnom zasadnutí zrušil napadnuté uznesenie v časti týkajúcej sa obvinenej Denisy C. a jej žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu zamietol.

„Na rozdiel od sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu dospel k záveru, že u nej dôvod kolúznej väzby nepominul,“ uviedla Važanová.

Na druhej strane Špecializovaný súd ponechal vo väzbe Moniku Jankovskú, ktorá sa tak na Najvyšší súd SR obrátila so sťažnosťou.

„Súčasne zamietol sťažnosť obvinenej Moniky J., keďže na rozdiel od prvej námestníčky generálneho prokurátora dospel k záveru, že trestné stíhanie pre skutky kvalifikované ako prijímanie úplatku a účastníctvo na trestnom čine zneužívania právomoci verejného činiteľa je opodstatnené a dôvody kolúznej a preventívnej väzby rovnako u nej naďalej pretrvávajú,“ informovala Važanová.

Akcia Búrka

Bývalú štátnu tajomníčku Jankovskú a sudkyňu Cvikovú zadržali v marci spolu s ďalšími sudcami počas policajnej akcie Búrka pre podozrenia z korupcie.

Národná kriminálna agentúra v tejto kauze obvinila 18 osôb a z nich 13 sudcov, pričom niektorí sú stíhaní na slobode, iní väzobne.red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…