Domov Slovensko Jankovská sa rozhodla: Na Ministerstve spravodlivosti končí

Jankovská sa rozhodla: Na Ministerstve spravodlivosti končí

0
0

Po niekoľkých dňoch od medializovaných informácií, podľa ktorých mala byť Monika Jankovská v kontakte s obvineným Marianom Kočnerom sa rozhodla z funkcie štátnej tajomníčky odísť. Oznámila to začiatkom minulého týždňa na zvolanej tlačovej konferencii. Novinárom odkázala, že neodchádza pod tlakom na svoju osobu, ale kvôli tlaku vyvíjanom na jej rodinu.

Štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR Monika Jankovská pôsobila v tejto funkcii viac ako osem rokov. Po tom, čo sa objavili informácie o jej možnej komunikácii s kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom, ju opozícia vyzývala na odchod.

Prečo Jankovská?

Kočnerova opička, práve touto prezývkou mala byť častovaná osoba Moniky Jankovskej v komunikácii medzi obvinenými M. Kočnerom a A. Zsuzsovou.

NAKA v priebehu minulého mesiaca zadržala mobilné telefóny viacerých sudcov a prokurátorov. Medzi zadržanými telefónmi bol i súkromný mobil Moniky Jankovskej.

Tá si mala podľa Denníka N s Kočnerom vymieňať stovky správ. Jankovská celú komunikáciu poprela a uviedla, že s dotyčnou osobou nikdy nebola v žiadnom kontakte.

Verejná poprava

Z pozície sa rozhodla napokon odísť. Svoj odchod odôvodnila tým, že necítila žiadnu vinu ani tlak nadriadených, ale dôvodom odchodu mal byť tlak vyvíjaný na jej rodinu.

„Mediálno-politický cirkus sa hlboko dotýka mojej rodiny, synov, matky, ktorí absolútne nemajú nič spoločné s politikou,“ povedala na tlačovej konferencii Jankovská.

„Chceli ste moju verejnú popravu, aj prostredníctvom nepodložených informácii aj mediálneho lynču, tak ju tu máte,“ odkázala novinárom.

Bude naďalej sudkyňou

Ešte na tlačovej konferencii Jankovská oznámila, že po odchode z postu štátnej tajomníčky bude naďalej pôsobiť v justícii a vráti sa do talára. Zákon jej túto možnosť umožňuje.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico Jankovskej poďakoval za perfektne odvedenú prácu a komentoval aj niekoľkodňové protesty Igora Matoviča pred budovou MS SR.

„Je tragikomické sledovať daňového podvodníka Igora Matoviča, ktorý sa osobne stretával s obvineným Marianom K., ako poskakuje pred ministerstvom spravodlivosti a hovorí o odvolávaní štátnej tajomníčky za akúsi nepotvrdenú a ničím nepodloženú SMS komunikáciu,“ uviedol Robert Fico na margo opozičných aktivít.

Odstúpenie nestačí

„To, že pani Jankovská ostáva na poste sudkyne, je jeden z klincov do rakvy dôvery k nášmu súdnictvu,“ znie z radov opozície.

Mimoparlamentné opozičné strany spoločne s parlamentnou opozíciou žiadajú, aby vo funkcii skončil aj predseda vlády Peter Pellegrini, ktorý nedokázal podľa nich urobiť rázne rozhodnutie.

Hlavným iniciátorom odvolávania premiéra je poslanec za OĽaNO Igor Matovič. Pridali sa aj poslanci zo SaS a Sme rodina, ktorí považujú Pellegriniho za premiéra bez autority.

Pellegrini zas verí v rovnaký meter a dúfa, že kroky Moniky Jankovskej budú nasledovať aj Richard Sulík či Igor Matovič, ktorí sa na rozdiel od Jankovskej, preukázateľne s obvineným Kočnerom stretli.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …