Domov Zaujímavosti Je ľudstvo nesmrteľné, alebo sú predpovede o konci sveta len tipovacou súťažou?

Je ľudstvo nesmrteľné, alebo sú predpovede o konci sveta len tipovacou súťažou?

0
0

Už od nepamäti vznikali predpovede a proroctvá, ktoré naznačovali, že koniec sveta je na dosah a ľudstvo zanikne. Dôvody mali byť rôzne. Zdá sa však, že po všetkých apokalypsách, ktoré sme už prežili, sú tie, ktoré budú nasledovať zanedbateľné.

Koniec sveta, ktorý sa stal parádnym biznisom

Jedným z možných koncov sveta bol ten, ktorý mal nastať 11. septembra 1988. Jeho prorokom bol Edgar Whisenant, ktorý sa o ňom dokonca rozhodol napísať aj knihu.

Jej názov znel: „88 dôvodov, prečo koniec nastane v roku 1988“. Hovoril o tom, že medzi 11. a 13. septembrom roku 1988 nastane obávaná apokalypsa.

Hoci sa jeho predpovede nenaplnili, jeho robota predsa len nevyšla nazmar. Z tejto publikácie bolo celkovo predaných 4,5 milióna kópií a teda môžeme povedať, že v tomto prípade bola radosť predpovedať koniec sveta.

Problémový prechod na nové tisícročie

Apokalyptický bol miléniový rok 2000, kedy nebolo jasné, ako sa ľudstvo prispôsobí príchodu nového milénia. Najobávanejší bol práve prvý deň tohto roku, kedy nebolo jasné, ako sa s dvomi nulami na konci vysporiadajú počítače.

Niektoré teórie dokonca hovorili o tom, že nastane situácia, kedy sa rok 2000 zmení na 1900 a ľudstvo sa akoby vráti v čase. Našťastie však nič podobné nenastalo a život pokračoval ďalej v zabehnutých koľajach.

Po oslavách z príchodu nového roku a prežitia ďalšieho konca sveta sme si mohli vydýchnuť. To však len na 5 mesiacov, keďže už 5. mája mal nastať ďalší z nich.

Podľa Richarda Nooneho nás malo vyhubiť obrovské množstvo ľadu. Malo totiž dôjsť ku konjunkcii Zeme, Marsu, Jupitera a Saturnu, v dôsledku ktorej sa mala zvýšiť koncentrácia ľadu na južnom póle. Potom už mala nasledovať skaza našej planéty. Opäť tá posledná a definitívna.

Tipovanie Harolda Campinga

Harold Camping je dobre známy svojimi proroctvami a stále novými dátumami, kedy nastane súdny deň. Ten prvý sa mal stať 6. septembra 1994. Keď sa ale nič nestalo, dátum revidoval na 29. september.

Keď ale aj tento deň očakávaná apokalypsa nenastala, stanovil tento raz konečný dátum 2. október toho istého roku. Camping si po týchto neúspešných predpovediach dal pauzu.

Avšak len na chvíľku, keďže 31. marca 1995 malo ľudstvo opäť zaniknúť. Až do roku 2011 išlo o Campingovu poslednú predpoveď. 21. októbra 2011 mal až 3 percentá ľudí, teda asi 200 miliónov osôb, vyhubiť samotný Boh.

Harold Camping

Tieto tvrdenia podložil tým, že Biblia údajne ukrýva skrytý kalendár, ktorý za koniec sveta označil práve tento deň. Po piatej neúspešnej predpovedi si dal zrejme Harold Camping pokoj, keďže ďalšie proroctvá od neho neevidujeme.

Pomýlil sa aj Weinland

Američan Ronald Weinland, ktorý o sebe tvrdil, že ho Boh menoval za svojho proroka, tiež nezaháľal a život zasvätil proroctvám o možnom konci sveta.

Tým prvým mal byť 29. september 2011, ktorý predpovedal, že práve v tento deň sa Ježiš opäť vráti. Po tom, čo sa jeho predpoveď nenaplnila, nový dátum stanovil na 27. máj 2012.

Všetko sa malo začať teroristickými útokmi, ktoré mali byť omnoho horšie ako tie z 11. septembra 2001. K nim sa následne mali pridať prírodné katastrofy.

Všetko malo následne vyvrcholiť rozpadom mocností ako USA a Veľkej Británie a následnému vypuknutiu tretej svetovej vojny. Aj tento koniec sveta sme ale našťastie prežili a očakávať sme mohli ďalší z nich.

Obávaný 21. december 2012

Jeden z najobávanejších dní, kvôli nie príliš priaznivým predpovediam, bol 21. december 2012. Deň zimného slnovratu sprevádzalo množstvo proroctiev.

Tie sa týkali prírodných katastrof, ale tiež názory o tom, že v tento deň dôjde k duchovnej obrode sveta. Úvahy o konci sveta súviseli s tým, že práve 21. december 2012 je dňom konca mayského kalendára.

Jednou z predpovedí bolo, že nastane prepólovanie magnetického poľa Zeme. Ďalšou variantou bolo, že nastane stret planéty Zem s mýtickou planétou Nibiru.

Práve predpovede Mayov však vystrašili ľudí na celom svete a všetci s napätím očakávali, či ide o skutočný a definitívny dátum, kedy ľudstvo prestane existovať, alebo opäť o výmysel. Po polnoci sme si však mohli opäť vydýchnuť a pochovať ďalšie katastrofické scenáre.

Ľudstvo prežilo aj rok 2019

Nemyslite si však, že po neúspešných pokusoch sa proroctvá o konci sveta skončili. Podľa už spomínaného Weinlanda ľudstvo nemalo prežiť ani 9. jún 2019.

Spomínal to aj vo svojej knihe „Proroctvo proti národom“, kde hovoril, že práve 9. jún je dňom druhého príchodu Ježiša Krista, ktorému má predchádzať niekoľko biblických udalostí a tiež vypuknutie tretej svetovej vojny.

Sám autor proroctva však potvrdil, že má ohľadom svojej predpovede isté pochybnosti. Ako už vieme, jeho pochybnosti sa naplnili a opäť sa tak potvrdilo, že Weinland vo svojich predpovediach nie je celkom presný, a to ani zďaleka nešlo o jeho prvý pokus. Aj tento očakávaný koniec sveta sme našťastie prežili.

V roku 2020 sme prežili dva konce sveta

Dnes je jasné, že ľudstvo má za sebou jeden z najzložitejších rokov od druhej svetovej vojny. A dokonca aj predpovede nás odsudzovali na zánik, a to až dva razy. Dátum toho prvého nebol celkom jasný, malo však ísť o armagedon.

Naznačila ho americká samozvaná psychologička a astrologička, ktorá ale podobný scenár predpovedala už na 4. február 1962.

Ďalší koniec sveta mal nastať 17. decembra 2020. Sprevádzaný mal byť zrážkou našej planéty s planétou Sedna, ktorá sa má údajne pohybovať niekde za Neptúnom. Táto zrážka mala vyvolať ničivú explóziu, ktorá sa mala stať ľudstvu osudnou.

Nebol to však armagedon a ani ničivá explózia, čo ľudstvo v minulom roku potrápilo. Pandémia koronavírusu zmenila naše životy a obrala nás o blízkych. No podľa predpovede ženy na slovo vzatej, túto skúšku ľudstvo prežije.

Podľa Baby Vangy máme ešte čas

Bulharská veštkyňa Baba Vanga, ktorá zomrela v roku 1996, sa preslávila mnohými predpoveďami, ktoré sa skutočne naplnili. A keďže jej predpovede vychádzajú, si môžeme spokojne vydýchnuť.

Podľa nej totiž koniec sveta nastane až v roku 5079. Nebude to ale žiadna dráma, koniec by mal byť spôsobený tým, že sa ľudstvo rozhodne opustiť hranice vesmíru.

Viaceré predpovede Baby Vangy sa potvrdili.

Potešiť nás môže aj to, že žiadna z predpovedí sa nezakladala na vedeckých poznatkoch. Vedci nášmu ľudstvu a jeho prežitiu dávajú ešte dosť veľa času. Otázne je však, či si ľudia svoj koniec nespôsobia sami.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Najizolovanejšie miesta sveta

puma, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…