Domov Šport VIDEO: Joshua šokujúco podľahol Ruizovi

VIDEO: Joshua šokujúco podľahol Ruizovi

0
0

V tieni finálového duelu futbalovej Ligy majstrov sa v sobotu večer uskutočnil aj ďalší veľký majstrovský zápas. Newyorská Madison Square Garden zažila šok, keď mal boxerský súboj o majstra sveta v ťažkej váhe prekvapivého víťaza.

Doposiaľ nezdolaný šampión, britský boxer Anthony Joshua, utrpel vôbec prvú prehru vo svojej profesionálnej kariére. Doposiaľ všetkých svojich 22 zápasov vyhral, pričom až 21-krát knokautom.

Teraz však zažil to, čo doteraz zažívali v ringu s ním jeho súperi. 29-ročný Američan mexického pôvodu Andy Ruiz poslal Jushuu až štyrikrát v prvých siedmich kolách k zemi.

Vzhľadom na zdravotný stav Brita, po štvrtom počítaní rozhodca zápas ukončil. Hoci chcel Joshua pokračovať, po zápase športovo uznal, že v ten večer prehral s lepším boxerom.

Ruiz tak prekvapivo zvíťazil technickým KO a pripísal si tak svoju 33-tiu výhru v profesionálnej kariére. Okrem toho sa tiež stal majstrom sveta v ťažkej hmotnostnej kategórii a získal opasky organizácií WBA, WBO a IBF, ktoré Joshua nepožičal nikomu už niekoľko rokov.

„Ospravedlňujem sa svojim fanúšikom, ale ja sa ešte vrátim a vybojujem si späť, čo som teraz stratil,“ odkázal britský boxer. Naopak Ruiz neskrýval nadšenie:

„Nemôžem uveriť tomu, čo sa stalo. Splnil sa mi sen, pre tento moment som tvrdom drel od chvíle, keď som ako šesťročný vošiel po prvý raz to telocvične. Ďakujem za to otcovi, bez neho by som tu nestál,“ povedal po víťaznom dueli.

Pozrite si najlepšie momenty zápasu

max, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odsúdený Andruskó: Vražda Kuciaka bola na pokyn Kočnera

Právoplatne odsúdený Zoltán Andruskó, ktorý koncom roka uzavrel so Špecializovaným trestný…