Domov Šport Juventus našiel náhradu za Allegriho

Juventus našiel náhradu za Allegriho

0
0

Niekoľkonásobný majster talianskej Serie A v nedeľu 16. júna oficiálne oznámil príchod nového kormidelníka. Stal sa ním avizovaný Maurizio Sarri z londýnskej Chelsea, ktorý so „starou dámou“ podpísal trojročný kontrakt.

Sarri strávil v klube zo západu Londýna jednu sezónu. Po príchode z Neapola dokázal s „the blues“ v domácej súťaži obsadiť tretiu priečku, zaisťujúcu účasť v Lige majstrov, a taktiež po víťazstve nad Arsenalom v Baku opanoval Európsku ligu.

Napriek menovaným úspechom si však sympatie fanúšikov nezískal. Jeho miesto by po odchode mala zaujať klubová legenda Frank Lampard.

Pre šesťdesiatročného Taliana je angažmán v kabíne „bianconeri“ podľa vlastných slov obrovskou poctou. Sarri sa na svojej prvej tlačovej konferencii taktiež vyjadril, že je nadšený zo spolupráce s Cristianom Ronaldom.

„V minulosti som viedol viacero výborných hráčov a teraz budem môcť viesť toho najlepšieho. Cristiano vytvoril množstvo rekordov a ja dúfam, že pomôžem v prekonaní ďalších,“ povedal rodák z Neapola.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Český minister zdravotníctva pre koronavírus odstúpil

Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch v pondelok nečakane odstúpil z funkcie. Rozhodol…