Domov Slovensko Kaliňák a Fico opäť poslancami

Kaliňák a Fico opäť poslancami

0
0

Trojnásobný premiér Robert Fico a dlhoročný minister vnútra Robert Kaliňák v piatok opäť zasadli do parlamentných lavíc. Po tom, čo museli nútene opustiť svoje stoličky, ktoré ohrievali s krátkou prestávkou od roku 2006, sa stali obaja poslancami.

Robert Kaliňák už po ohlásení svojej demisie povedal, že sa vráti do parlamentu a vezme si nejaký čas na premyslenie, čo ďalej. Robert Fico zas povedal, že sa poslancom stane minimálne na vyslovenie dôvery vláde v parlamente.

„Chcem byť v parlamente pri dôvere vláde. Špičky strany v parlamente by mali podporiť novú vládu,“ povedal na tlačovej konferencii. Čo bude potom však neupresnil, avšak ešte pri podávaní demisie ohlásil, že nikam neodchádza a bude aktívnym predsedom strany.

Obaja si v pléne parlamentu našli miesto v poslednom rade pod balkónom pre verejnosť. Robert Fico bol zvolený za člena Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti, Robert Kaliňák zas za člena Ústavnoprávneho výboru NR SR.

Ďalšie nové tváre

Udalosti posledných týždňov posadili do parlamentných lavíc aj ďalších nových poslancov. Z postu ministerky spravodlivosti sa do parlamentu porúčala aj Lucia Žitňanská (Most‑Híd), ktorá podľa svojich slov v Pellegriniho vláde pokračovať nechcela, ale novú vládu v parlamente podporila.

Stala sa členkou Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny, ako aj vo Výbore NR SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu.

Františka Šebeja (Most‑Híd), ktorý sa po výmene vlády vzdal svojho mandátu nahradil v parlamente László Balódi. Richarda Rašiho (SMER‑SD), menovaného podpredsedom vlády pre informatizáciu a investície, v Národnej rade SR nahradila Mária Janíková.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…