Domov Slovensko Kaliňák sa na dôchodku nenudí

Kaliňák sa na dôchodku nenudí

0
0

Za chvíľu to bude rok, čo sa bývalý minister vnútra a podpredseda strany Smer-SD vzdal svojho poslaneckého mandátu a ohlásil odchod do politického dôchodku. Ten si Róbert Kaliňák pochvaľuje, no na nudu sa rozhodne sťažovať nemôže. Najnovšie bude obhajovať svojho straníckeho šéfa.

Pred dvomi týždňami obvinila NAKA bývalého premiéra a šéfa Smeru-SD Roberta Fica z trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu, a to za to, že sa vo videu na Facebooku zastal dnes už exposlanca Milana Mazureka, ktorého uznal súd vinným za jeho rasistické výroky.

Hneď po tom, čo polícia oznámila obvinenie expremiéra sa ho ako jeden muž zastali jeho stranícki kolegovia v parlamente. Nie však len oni.

Svojho kolegu a kamaráta sa zastal aj Róbert Kaliňák, ktorý po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice odišiel nielen z ministerskej stoličky a parlamentu, ale aj z politiky ako takej.

Po tom si založil viacero firiem, z ktorých jedna sa napríklad venuje výrobe zbraní, a ako exminister prezradil, venuje sa aj advokátskej činnosti. A práve túto prácu teraz využije pri pomoci Ficovi.

„On je advokát, má na to všetky predpoklady a dokonca sme spolu už prešli uznesenie o vznesení obvinenia a podali sme sťažnosť. Dúfam preto, že ak mu to vyjde, bude mať čas a chuť, bude to Robert Kaliňák.

Je to mimoriadne šikovný právnik,“ povedal Robert Fico pre Pravdu. No a medzičasom už aj Kaliňák potvrdil, že sa Ficovho prípadu ujme.

„Je mi cťou, navyše v takom prípade, kde sú porušované úplne základné práva, ktoré nám garantuje ústava,“ uviedol bývalý minister vnútra.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…