Domov Slovensko Kaliňák to dal na Matoviča

Kaliňák to dal na Matoviča

0
0

Únos vietnamského občana z nemeckého Berlína, v ktorom sa vo významnej miere spomína aj Slovensko, vytvoril opäť politický tlak na rezort vnútra a aj jeho bývalého šéfa Róberta Kaliňáka. Ten sa zaťahovanie svojho mena do tejto kauzy rozhodol riešiť takpovediac „matovičovsky“.

Práve predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič sa „preslávil“ svojím pozitívnym postojom k detektorom lží, na ktorý posielal svojho času takmer všetkých politických oponentov a dokonca aj sám sa naň posadil. Teraz túto metódu prevzal aj bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák.

Kaliňák absolvoval detektor lži

Na bývalého šéfa rezortu vnútra vrhol v kauze únosu Vietnamca podozrenie najmä Denník N, ktorý publikoval článok, ktorý je podľa Kaliňáka jednou veľkou obludnou lžou.

Na základe publikovaných informácií, že rezort vnútra i jeho bývalý šéf nielenže sa podieľali ale aj koordinovali únos Vietnamca slovenským vládnym špeciálom, sa objavili výzvy na nové predčasné voľby, odchod Kaliňáka z politiky i jeho väzobné stíhanie.

Všetky obvinenia sa Róbert Kaliňák rozhodol riešiť „matovičovsky“. „Tak, ako som sľúbil, absolvoval som test na detektore lži, aby som vyvrátil všetky pochybnosti a urobil rázny koniec nepodloženým a hlúpym špekuláciám v súvislosti s únosom občana Vietnamu z Nemecka,“ oznámil Kaliňák minulý týždeň.

Ako informoval, aby nedošlo k akýmkoľvek pochybnostiam, test absolvoval u nezávislého experta, u ktorého sa v minulosti nechal testovať aj Matovič.

Z výsledkov testu na detektore vyplýva, že „na všetky otázky ohľadom podielu na únose občana Vietnamu som odpovedal pravdivo,“ uviedol Kaliňák, pričom dal verejnosti k dispozícii aj kompletné výsledky testu.

Opozícii to nestačí

Samotného Igora Matoviča Róbert Kaliňák nepresvedčil. „Je absurdné, že sa Róbert Kaliňák snaží vyviniť zo zločinu únosu testom na detektore lži u človeka, ktorý podnikal s dcérou Vladimíra Mečiara, rovnako podozrivého z únosu Michala Kováča mladšieho,“ reagoval predseda OĽaNO a dodal, že jemu určili médiá, u koho má absolvovať test na detektore lži, zatiaľ čo Róbert Kaliňák si túto firmu vybral a zaplatil sám.

Výsledky testu teda nepovažuje za relevantné a podľa hnutia by mal Kaliňák skôr vypovedať pred vyšetrovateľmi.

ano, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…