Domov Cestovanie Kam cestovať v roku 2019? Denník New York Times odporúča aj Vysoké Tatry či Košice

Kam cestovať v roku 2019? Denník New York Times odporúča aj Vysoké Tatry či Košice

0
0

Nestáva sa často, že by našu krajinu vyzdvihovali ako vyhľadávanú turistickú destináciu. Denník New York Times však tento rok zaradil hneď niekoľko slovenských miest na zoznam odporúčaných destinácií, ktoré sa v najbližšej dobe oplatí navštíviť. Z odporúčaných 52 lokalít celého sveta priradil Slovensku 19. priečku.

Počas návštevy Slovenska väčšina turistov namieri svoje kroky do Bratislavy, ktorej meno je z našich miest v svetových vodách najznámejšie. Evan Rail vo svojom príspevku pre New York Times však pripomína, že naša krajina je pestrá a potencionálnym návštevníkom ponúka omnoho viac.

Vysoké Tatry odporúča ako svetom ešte stále takmer neobjavené miesto, ktoré je však skvelé na lyžovanie, turistiku, zimné športy, ale aj horolezectvo či horskú cyklistiku.

Vyzdvihuje zlepšovanie miestnych služieb a štruktúry, pričom menuje lyžiarske strediská Jasná a Bachledka, ale aj Mlynickú Dolinu či Oravskú Lesnú. Autor nezabúda ani na metropolu východného Slovenska, Košice.

Oceňuje ich atmosféru, množstvo príjemných kaviarní a reštaurácií, pouličné umenie aj nočný život. Na záver radí, aby cestovatelia nezabudli doma svoje fotoaparáty a boli pripravení na to, že budú chcieť zábery zo svojej cesty po Slovensku pravidelne zdieľať. Prečo?

Okrem, citujeme, „nedotknutej ľudovej architektúry v celom regióne,“ budú dôvodom aj budovy z obdobia gotiky či baroka, ktoré sa aj dnes tešia veľmi dobrému stavu. Slovensko sa v rebríčku objavilo po boku exotických lokalít ako Tahiti, Portoriko, Nový Zéland či Senegal.

Ak sa však chcete inšpirovať a zaujíma vás, čo okrem Slovenska New York Times odporúčajú v našom relatívne blízkom okolí, je to napríklad nemecký Mníchov, španielsky Cádiz, Azorské ostrovy patriace Portugalsku, ale aj slovanské krajiny ako Chorvátsko (konkrétne Zadar a okolité ostrovy) alebo Bulharsko, ktorého druhé najväčšie mesto, Plovdiv, získalo štatút Európskeho hlavného mesta kultúry pre rok 2019.

Vďaka tomuto titulu môže Plovdiv svojich návštevníkov tešiť nepreberným množstvom kultúrnych akcií po celý rok. Ak ste teda niekedy premýšľali nad jeho návštevou, nasledujúcich 12 mesiacov bude ideálnou príležitosťou.

B. Révayová, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…