Domov Zahraničie Kandidát na parížskeho starostu odstúpil po sexuálnom škandále

Kandidát na parížskeho starostu odstúpil po sexuálnom škandále

0
0

Kandidát na parížskeho starostu a bývalý hovorca francúzskej vlády Benjamin Griveaux odstúpil zo súboja o parížsky magistrát po úniku kompromitujúceho videa.

Kandidát na parížskeho starostu zo strany Emmanuela Macrona odstúpil zo súboja kvôli zverejneniu kompromitujúceho sexuálneho videa minulý piatok.

Voľby prebehnú tento marec a Macronova strana tak stratila nádejného kandidáta len pár týždňov pred voľbami. Pritom post parížskeho starostu je považovaný za veľmi lukratívny a strana francúzskeho prezidenta tak podľa analytikov veľmi utrpí.

Dokonca podľa aktuálnych prieskumov verejnej mienky sa Griveaux umiestňoval na treťom mieste.

Útok na súkromie politika

Benjamin Griveaux uviedol, že sa rozhodol odstúpiť zo súboja o post starostu po zverejnení tohto videa, pričom dodal, že útoky na jeho súkromie trvali viac ako rok predtým, od rôznych hanlivých poznámok, cez klamstvá, anonymné útoky až po vyhrážky smrťou.

Na tomto videu boli zverejnené chúlostivé zábery Griveauxa a rozhovory s neznámou ženou, pričom Griveaux sa počas kampane štylizoval do polohy vzorného manžela a otca svojich detí.

Video podľa doteraz známych informácií uniklo vďaka ruskému umelcovi Piotrovi Pavlenskijovi, ktorý žije vo Francúzsku, pretože chcel poukázať na Griveauxov alibizmus v kampani.

Zborové odmietnutie takýchto praktík

Viacerí politici naprieč politickým spektrom odmietli takéto praktiky, niektorí dokonca vyzývajú na pokračovanie jeho kandidatúry, aby zastali demokratické princípy, ktorých takéto praktiky nemôžu byť súčasťou.

Na zotrvanie v kampani vyzvali aj jeho protivníci socialistka Anne Hidalgo a nezávislý Cedric Villani, ktorí uverejnili stanoviská na podporu svojho bývalého súpera.

Samotný francúzsky minister vnútra Christophe Castaner prisľúbil, že autor za zverejnenie bude niesť právne následky. Vo Francúzsku je nezákonné zverejňovať videá so sexuálnym podtónom bez súhlasu dotknutého, za to hrozí až dvojročné väzenie.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …