Domov Šport Karty v NBA sa premiešali

Karty v NBA sa premiešali

0
0

To, že v zámorských súťažiach sa s hráčmi obchoduje ako s tričkami na burze, potvrdil aj minulý týždeň, kedy množstvo tímov NBA využilo poslednú možnosť na zmeny v kádroch, no prestup, ktorý sa očakával najviac sa napokon nekonal. Prinášame prehľad tých najzaujímavejších trejdov NBA.

Už pár dní pred deadlinom prišla ako z jasného neba správa o tom, že sa jeden z najlepších Európanov v súťaži sťahuje z New Yorku do Dallasu.

Kristaps Porzingis sa momentálne doliečuje z ťažkého zranenia kolena, no do budúcej sezóny si od neho majiteľ Mavericks Mark Cuban sľubuje mnoho.

Spoločne s mladíkom Lukom Dončičom by mohli vytvoriť silnú dvojku a priniesť Dallasu titul, podobne ako v roku 2011 Dirk Nowitzki s Jasonom Kiddom.

Ďalším veľkým menom bol Tobbias Harris, ktorý sa spoločne s Bobanom Marjanovičom rozlúčil s LA Clippers, aby si play‑off ambície mohli naplniť vo Philadelphii, ktorá sa zas zbavila jednej z veľkých nádejí NBA.

Jednotka draftu 2017 Markelle Fultz putoval do Orlanda. Clippers vytrejdovali aj druhého najlepšieho hráča svojho tímu, keď do Memphisu putoval Avery Bradley.

Davis ostáva Pelikánom

Najväčšou hviezdou v prestupovom kolotoči sa však mal stať Anthony Davis, ktorý si prial opustiť New Orleans Pelicans a pridať sa k LeBronovi Jamesovi a LA Lakers.

Vedenie pelikánov však za univerzála pýtalo príliš veľa a trade sa napokon neuskutočnil. Anthony však situáciu pomerne dosť vyhrotil, keď sa nechal počuť, že ak ho New Orleans nevytrejdujú ich dres už aj tak neoblečie.

Po deadline však emócie ustali a Davis nastúpil na ďalší zápas, aj keď fanúšikovia mu dali pocítiť jeho slová, keď na neho pri dotykoch s loptou bučali, avšak len do chvíle, kým opäť nepredviedol svoj oku lahodiaci výkon. Lakers napokon získali len Muscalu z Clippers a Bullocka z Detroitu.

Pau a Marc Gasolovci

Skončila éra Gasolovcov

Zaujímavý príbeh ukončil tohtoročný trejdový deadline v Memphise. Grizzlies sa rozhodli vymeniť svojho najlepšieho hráča, španielskeho pivota Marca Gasola do Toronta.

Na tom by nebolo nič také zvláštne. Avšak tento prestup definitívne ukončil éru Gasolovcov v Memphise. Od roku 2001, kedy sa Grizzlies presťahovali z Vancouveru práve do tohto mesta, tu začal pôsobiť starší z Gasolovcov Pau.

Vo februári 2008 poslalo vedenie tímu Paua do LA Lakers a v rámci odplaty získali Grizzlies práva na jeho brata Marca, ktorý tu vytrval až do minulého týždňa. Po 18 rokoch Pau a Marc Gasolovci sa tak meno Gasol nadobro vytratí zo súpisky Memphisu.

ano, foto: SITA

 • Duda mení pôsobisko

  Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
 • VIDEO: Harden opäť exceloval

  Basketbalista James Harden je strelec na pohľadanie. O tom niet najmenších pochýb. Potvrdz…
 • VIDEO: Šialený zápas Zacha LaVinea

  Zámorská NBA každý večer prináša skvelé basketbalové predstavenia, no z času na čas šokuje…
Načítať ďalšie súvisiace články
 • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

  Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
 • Duda mení pôsobisko

  Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
 • Počet dôchodcov rastie

  Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…