Domov Šport Keď sa plnia sny: Z hľadiska rovno na ľad NHL

Keď sa plnia sny: Z hľadiska rovno na ľad NHL

0
0

Šport niekedy prináša príbehy ako z filmu. Naposledy sa stal súčasťou takéhoto „filmového“ príbehu fanúšik hokejového St. Luis Blues. Keď ráno vstával, ani sa mu nesnívalo, aký skvelý deň ho čaká. Veď o takomto niečom sa nedá ani snívať…

Keďže je Tyler Stewart veľkým fanúšikom hokeja a držiteľom permanentky na NHL sezónu 2017/18, 7. decembra sa ako už tradične pripravoval na domáci zápas svojho tímu proti Dallasu Stars.

Mechanik výdajných potravinových automatov a bývalý hokejista neveril svojim ušiam, keď mu z jeho obľúbeného klubu volali, že potrebujú na zápas náhradného brankára.

Dvojka tímu Carter Hutton sa totiž zranil a povolaný brankár Ville Husso z farmy v San Antoniu nestíhal doraziť na zápas včas.

Splnený sen

Tyler sa tak razom ocitol v šatni Blues, neskôr aj na predzápasovej rozcvičke a v prvých piatich minútach zápasu si posedel aj na lavičke ako náhradník gólmana Jakea Allena.

Po piatich minútach dorazil náhradník z farmy a na lavičke bluesmenov ho vystriedal. Napriek tomu 25-ročný Tyler zažil jeden z najlepších dní svojho života.

„Byť pred zápasom v šatni, počuť predzápasovú reč trénera, rozcvičovať sa s hráčmi, to bolo niečo. Splnil sa mi sen,“ povedal šťastný fanúšik.

Nie je prvý

Treba povedať, že podobná situácia sa neudiala prvýkrát. Je to možné vďaka netradičnej klauzule v pravidlách NHL, ktorá umožňuje tímu angažovať „narýchlo“ akéhokoľvek brankára, pokiaľ zo zdravotných dôvodov nemá k dispozícii minimálne dvoch.

Naposledy sa takáto situácia udiala minulý rok, keď si náhradný brankár Eric Semborski posedel na lavičke chikagských jastrabov celé tri tretiny.

ano, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 02/2020: Voľby môžu priniesť zaujímavé výsledky, Smer nasadil tvrdé zbrane

Už len niečo viac ako mesiac ostáva do parlamentných volieb, ktoré môžu výrazne zamiešať k…