Domov Šport Kližan vyhral turnaj ATP v Kitzbüheli

Kližan vyhral turnaj ATP v Kitzbüheli

0
0

Na turnajoch rangu ATP sa len sporadicky stáva, že sa do finále dostane kvalifikant. V Kitzbüheli však finále obstarali výlučne muži, ktorí sa do hlavnej súťaže museli dostať z kvalifikácie. Nás teší, že jedným z nich bol slovenský tenista.

Martin Kližan rozhodne nemal jednoduchú cestu do finále antukového turnaja ATP World Tour 250 Generali Open. Najťažšia prekážka ho čakala v druhom kole, keď sa mu do cesty postavila aktuálna osmička rebríčka ATP, finalista tohtoročného Wimbledonu a domáci tenista Dominic Thiem.

Svojho omnoho slávnejšieho súpera však Martin zdolal 2:1 na sety a pravdepodobne práve tento zápas mu dodal krídla. V štvrťfinále zdolal srbského, taktiež v rebríčku vyššie postaveného tenistu, Lajoviča rovnako 2:1, aby v semifinále a vo finále nestratil už ani set.

Suverénne bolo najmä jeho finálové víťazstvo po setoch 6:2 a 6:2 proti uzbeckému tenistovi Denisovi Istominovi.

Výrazný skok v rebríčku

„Snažím sa ísť krok po kroku, zo dňa na deň a turnaj za turnajom. Človek môže vypadnúť trikrát po sebe v 1. kole, či kvalifikácii, ale aj vyhrať turnaj.

V tom je tenis krásny, človek nikdy nevie a každý týždeň dostane novú príležitosť niečo dosiahnuť. Som veľmi rád, že som využil svoju šancu a vyhral tento turnaj,“ povedal Kližan po finálovom triumfe.

V Kitzbüheli vyhral už svoj 6. titul na okruhu ATP a vďaka skvelým výkonom na tomto podujatí sa stal opäť slovenskou tenisovou jednotkou, keď sa zo 112. priečky vyhupol až na 77. pozíciu a je najvyššie postaveným slovenským tenistom.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ako sa trénuje v zahraničí

Šport je najlepším spôsobom, ako robiť krajine dobré meno v zahraničí. Ten náš je však už …