Domov Komentáre KLUS: Majú občania Slovenska naozaj takú krátku pamäť a skutočne si myslia, že oheň sa najlepšie hasí benzínom?

KLUS: Majú občania Slovenska naozaj takú krátku pamäť a skutočne si myslia, že oheň sa najlepšie hasí benzínom?

0
0

To sú celkom isto dve najdôležitejšie otázky, ktoré si mnohí položili po tom, čo videli najnovšie výsledky prieskumu dôveryhodnosti politikov agentúry Focus pre TV Markíza.

V ňom stále kraľuje Peter Pellegrini pred prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Tretím je Robert Fico, ktorý sa po voľbách 2020 a rozpade Smeru – SD doslova reinkarnoval. Dnes mu už dôveruje až 1/3 občanov Slovenska.

Zaujímavosťou tohto prieskumu je aj dôvera bývalému predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi na úrovni 22 %, či odchovancovi strany s neonacistickým pozadím Milanovi Uhríkovi 25 % a za tento delikt dokonca právoplatne odsúdenému Mariá­novi Kotlebovi 12 %.

Na druhej strane najväčší pokles spomedzi všetkých skúmaných má predseda SaS Richard Sulík, ktorý od mája stratil dôveru 10 % a dnes je na 20 % dôvery opýtaných.

A nakoniec minister financií Igor Matovič sa dostal pod 10 % a prieskum mu ukázal 8 % dôveru občanov.

Chápem, že sú mnohí nahnevaní na túto vládu, ktorá napriek prvotnej ústavnej väčšine nevyužila príležitosť a zobrala svojim voličom nádej, že to vie robiť inak a lepšie.

Na druhej strane zabudnúť po 31 mesiacoch na 11-ročný charakter vládnutia Roberta Fica, či na zahraničnopolitickú dezorientáciu Andreja Danka, to už je niečo, čo pochopiť neviem.

A úplne v šoku som z ochoty mnohých našich spoluobčanov voliť politikov, ktorí sa ešte pred pár rokmi vyžívali v neonacistickej symbolike, velebili vojnových zločincov a žiadali naše vystúpenie z EÚ a NATO.

To už sa inak ako hasenie ohňa benzínom nazvať nedá. O to viac a pevne verím, že toto sa Slovensku nikdy nestane.

Martin Klus, poslanec NR SR za SaSNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…