Domov Slovensko Klus nevylučuje odchod zo SaS

Klus nevylučuje odchod zo SaS

0
0

Podpredseda SaS Martin Klus, ktorý ešte donedávna zastával funkciu štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí, nevylučuje odchod zo strany. SaS sa s ním rozpráva o jeho budúcnosti a či vôbec zostane v aktívnej politike.

Klus o možnom odchode zo strany a poslaneckého klubu hovoril v HNtelevízii. Zotrvanie v SaS si vie predstaviť, ak by kolegovia tolerovali jeho odlišné názory na niektoré témy.

Pokiaľ táto tolerancia nebude, v strane sa budú rozprávať, ako ďalej. Situácia by sa mala podľa Klusa vyriešiť čo najskôr. Ako uvádza portál hnonline.sk Klus sa „nestotožňuje totiž so štýlom opozičnej politiky, ktorú liberáli začali v poslednom období raziť, a ako jeden z mála nesúhlasil ani s ich odchodom z vlády“.

„Ja rešpektujem, že poslanecké kluby musia fungovať na princípe nejakej dohody,“ uviedol Klus s tým, že rešpektoval viaceré rozhodnutia svojich kolegov z posledného obdobia.

„To je úplne v poriadku. Ale zároveň je asi aj v poriadku to, že môj postoj k celej záležitosti nemusí byť vždy totožný. A keď sa vnútri klubu dohodneme, že toto je už nezlučiteľné s mojím pôsobením v rámci klubu, tak ja to, samozrejme, budem rešpektovať,“ dodal.

Bývalý štátny tajomník ministerstva zahraničia doplnil, že ak odíde zo SaS, v NR SR bude pôsobiť ako nezaradený poslanec. Do iného klubu sa nechystá.

„S Martinom Klusom sa otvorene a veľmi úprimne rozprávame o jeho budúcnosti a či vôbec ostane v aktívnej politike,“ uviedol pre TASR hovorca SaS Ondrej Šprlák.

SaS sa podľa jeho slov vždy vyznačovala toleranciou k iným názorom svojich členov a poslancov. „Rovnako to platí aj pri Martinovi Klusovi. Iný názor v strane pre nás automaticky neznamená pranierovanie či vylúčenie,“ doplnila SaS.

red, TASR, foto: archív MKNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…