Domov Slovensko Koalícia prišla o ďalšieho poslanca

Koalícia prišla o ďalšieho poslanca

0
0

Poslanec Národnej rady (NR) SR Tomáš Valášek (Za ľudí) odchádza z vládnej koalície a vzdáva sa postu predsedu Výboru NR SR pre európske záležitosti. Zároveň odchádza aj zo strany. Dôvodom sú okolnosti nákupu ruskej vakcíny Sputnik V.

Valášek tvrdí, že premiér Igor Matovič (OĽANO) sa namiesto vyvodenia zodpovednosti a nápravy v boji proti pandémii „uprel na zháňanie neoverenej ruskej vakcíny“. Okrem premiéra kritizuje aj ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO), ktorý by mal podľa neho odstúpiť.

Poslanec na sociálnej sieti napísal, že premiér sa rok po voľbách dopracoval k tomu, že nákup vakcíny sprevádza tajný vojenský let či záhadný sprostredkovateľ blízky ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Nákup neoverenej ruskej vakcíny predstavuje podľa Valáška okrem rizika podkopania dôvery občanov v očkovanie aj pľuvanec našim európskym partnerom.

„Veď Igor Matovič nie je jediný, komu napadlo vykryť nedostatky vakcín Sputnikom. Ale normálne krajiny ako Nemecko či Rakúsko sa z úcty k zdraviu vlastných občanov a spoločnej európskej dohode rozhodli neurobiť tak bez súhlasu Európskej liekovej agentúry,“ pripomenul.

„Už dlhšie avizujem, že mám zásadný problém so spôsobom, akým bojujeme s pandémiou. Ľudia umierajú a strácajú dôveru, že vláda vie, čo robí, a že ich vie vyviesť z tejto krízy. Preto som otvorene povedal, že minister zdravotníctva by mal odísť,“ napísal.

Valášek vyhlásil, že ide pomáhať budovať zodpovednú, odbornú a európsku alternatívu tejto vláde, „ktorá zabudla na hodnoty, pre ktoré ju ľudia zvolili“.

O deň neskôr oznámil aj vystúpenie zo samotnej strany Za ľudí, s ktorou ako povedal majú na Sputnik rovnaký názor, avšak on na rozdiel od strany nechce v tejto koalícii pokračovať. Spolu s ďalším bývalým predstaviteľom strany Miroslavom Kollárom chce Valášek fungovať v rámci parlamentnej opozície.

red, TASR, foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …