Domov Slovensko Kollár je najslabším predsedom NR SR v histórii

Kollár je najslabším predsedom NR SR v histórii

0
0

Boris Kollár (Sme rodina) je podľa podpredsedu parlamentu Petra Pellegriniho najslabším predsedom Národnej rady SR (NR SR) v histórii Slovenskej republiky. Reagoval tým na rozhodnutie poslancov parlamentu o tom, že Boris Kollár ostane vo funkcii šéfa zákonodarného orgánu.

Za odvolanie Borisa Kollára v utorok hlasovalo len päť poslancov, pričom na tento účel je potrebné získať nadpolovičnú väčšinu všetkých členov zákonodarného orgánu, teda minimálne 76. Proti odvolaniu zároveň hlasovalo 46 poslancov.

„Videli ste v priamom prenose, v akej kondícii sa nachádza vládna koalícia.

Vzbudzuje pochybnosť, či dokáže riešiť problémy, lebo namiesto toho, aby sme na dennej báze počuli, čo idú robiť so slovenskou ekonomikou či nezamestnanosťou, tak už niekoľko týždňov riešime kauzu, ktorú plánovali niektorí poslanci vyriešiť ‚šmahom ruky‘,“ vyhlásil Pellegrini a doplnil, že „výsledok, kedy len 46 poslancov hlasovalo proti odvolaniu Borisa Kollára robí z predsedu parlamentu jedného z najslabších predsedov parlamentov v histórii Slovenska, jedného s najnižšou podporou svojich poslancov“.Faktom však je, že ani skupina 11 nezaradených poslancov, ktorí spolu s ním odišli z opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), sa nezúčastnili na tajnom hlasovaní o odvolávaní Kollára z funkcie.

Pellegrini to vysvetlil tým, že keďže sa hlasovania neplánovali zúčastniť poslanci Za ľudí a SaS, videl, že by jeho skupina mohla byť použitá len na zvýšenie kvóra.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Boston Cháru ešte nepodpísal. Môže skončiť v Colorade

Hokejový Boston Bruins už má pod zmluvou osem obrancov, ale stále nie Zdena Cháru. Štyrids…