Domov Slovensko Kollár: rovnaké práva pre očkovaných aj neočkovaných

Kollár: rovnaké práva pre očkovaných aj neočkovaných

0
0

Spoločnosť by nemala byť polarizovaná, zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 by mali mať rovnaké práva ako nezaočkovaní. Vyhlásil to predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

V diskusnej relácii Kollár debatoval s podpredsedom NR SR Jurajom Blanárom (Smer-SD), ktorý koalíciu skritizoval za nejednotnosť, ktorá v spoločnosti vytvára zbytočný chaos.

Pred ľudí by sa malo podľa neho prichádzať až s finálnym stanoviskom, na ktorom sa dohodne za zatvorenými dverami. „Váš koaličný partner spochybňuje to, čo hovoria odborníci.

Čo si z toho majú zobrať ľudia?“ spýtal sa Kollára Blanár v reakcii na vyjadrenia ministra hospodárstva a šéfa SaS Richarda Sulíka k odporúčaniam konzília odborníkov. Tí navrhujú v dôsledku zhoršovania sa pandemickej situácie sprísnenie opatrení.

Musí to len prejsť

Podľa predsedu parlamentu by o prípadnom sprísňovaní opatrení mali diskutovať a rozhodnúť odborníci spolu s ministrom hospodárstva Sulíkom a ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO).

„Musia nájsť spoločné stanovisko a za to my zahlasujeme,“ povedal. Kľúčová je podľa neho osobná zodpovednosť každého, nevidí zmysel v tom deliť ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných.

„Poďme dať zaočkovaným slobodu, ale citlivo, aby sme nepoškodzovali práva,“ uviedol Kollár. Dodal, že bez ohľadu na opatrenia si pandémia „žije sama vlastným životom“ a tretia vlna musí iba prejsť.

red, TASR, foto: TASRNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…