Domov Týždenník Koment 07/2020: Parlamentný cirkus tesne pred voľbami

Koment 07/2020: Parlamentný cirkus tesne pred voľbami

0
0

Kiež by už bolo po voľbách… povie si určite každý súdny človek pri pohľade na to, čo sa deje v našom najvyššom zákonodarnom zbore.

Pár dní pred voľbami sa totiž koaliční partneri dohodli, že nebude od veci trochu občanom prilepšiť. A tak navrhli prijať v skrátenom legislatívnom konaní dve sociálne opatrenia, ktoré ekonómovia nenazvú inak ako populistická nezodpovednosť.

Ešte nepochopiteľnejšie sa v tejto situácii zachovali opoziční poslanci, ktorí sa nevyberavým spôsobom rozhodli zabrániť parlamentu pracovať. Výsledkom je cirkus, ktorý ani v našom politickom systéme nemá obdobu.

A to skutočné problémy sa riešia za našimi hranicami. Epidémia koronavírusu, zdá sa, zaútočila na Európu. V Taliansku rušia športové podujatia, ľudia stoja v radoch, aby nakúpili zásoby jedla a čoraz viac krajín zastavuje dopravu z tejto krajiny.

Kiež by naším jediným problémom boli sobotné parlamentné voľby. Aby ste sa v nich lepšie zorientovali, pripravili sme pre vás stručného sprievodcu, ktorý vám poradí, kde a ako hlasovať.

A zorientovať sa koho voliť vám možno pomôže aj naša analýza programov najrelevantnejších politických strán, zameraná na to, čo zamýšľajú s hospodárstvom našej krajiny.

No a na odľahčenie sme tohtotýždňové číslo naladili trochu kultúrne. Pozreli sme sa, ako rozširujú našu kultúru Slováci v zahraničí i na príbeh snáď najslávnejšieho baletu na svete.

Prajeme príjemné čítanie!

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Spod Tatier až do hokejovej Siene slávy NHL

Bola streda 24. júna 2020, niečo okolo 10-tej hodiny večer, keď bývalému slovenskému hokej…