Domov Týždenník Koment 10/2020: Slovensko, Európa i svet bojuje s koronavírusom

Koment 10/2020: Slovensko, Európa i svet bojuje s koronavírusom

0
0

Pandémia koronavírusu, ako ju už označila Medzinárodná zdravotnícka organizácia, sa pomaly ale isto z Číny presúva do zvyšku sveta, a momentálne udrela tvrdo na Európu.

Najviac postihnutou európskou krajinou je Taliansko, ktorého zdravotnícky systém je už niekoľko týždňov preťažený a denne tu umierajú stovky ľudí.

Mestá po celom svete sa vyľudnili dúfajúc, že obmedzením sociálnych kontaktov budeme mať väčšiu šancu vírus vyhubiť a vrátiť sa do normálneho života.

Aj Slovensko už započalo tuhý boj s touto nákazou. Hoc sa v prvých dňoch zdalo, že si Slováci neuvedomujú vážnosť situácie, dnes je situácia iná. Slovenskí občania prejavujú solidaritu a tiež odhodlanie vírus poraziť.

Jednou z oblastí, ktoré koronavírus výrazne ovplyvnil, je šport. Športoviská po celom svete osireli a športovci alternatívne trénujúc vo svojich domovoch vyzývajú ľudí k tomu, aby tiež ostali doma.

Situácia ako z katastrofických filmov však bude mať v reálnom svete aj ďalekosiahle ekonomické dopady. Vláda sa snaží reagovať aj na ne, a občanom pomôcť prekonať náročné obdobie, ktoré nás čaká.

Držíme vám všetkým palce, aby ste sa vírusu úspešne vyhýbali a ostali zdraví.

A popri tom, ako budete prečkávať túto situáciu vo vašich domovoch, si prečítajte aj vašu obľúbenú rubriku Ľudová tvorivosť nemá hraníc a aspoň trošku sa rozptýľte.

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 20/2020: Repatrianti blokovali hranice, „svalovci“ spomaľovali dopravu

V znamení protestov sa niesol minulý týždeň na Slovensku. I ten na hraniciach, i ten na vs…