Domov Týždenník Koment 11/2020: Koronavírus vo svete a nová vláda na Slovensku

Koment 11/2020: Koronavírus vo svete a nová vláda na Slovensku

0
0

Témou číslo jeden vo svete je boj s koronavírusom, ktorý už dorazil takmer do každého kúta planéty. Ani Slovensko nie je v tomto výnimkou, i keď sa u nás udiala aj ďalšia dôležitá vec.

Pandémia koronavírusu sa z Číny rozliezla už do celého sveta. Bojuje Ázia, Európa, Amerika, Afrika i Austrália. Čísla nakazených rýchlo rastú, a to bohužiaľ platí aj o tých, ktoré referujú počet úmrtí.

Spoločne s rozširovaním koronavírusu sa rozširuje aj množstvo informácií o ňom. Nie vždy sú však tieto informácie aj pravdivé. Pripravili sme si pre vás článok, v ktorom nájdete všetko, čo by ste o koronavíruse mali vedieť.

S touto nákazou, bojuje už aj Slovensko, ktoré v rámci prevencie zaviedlo mnoho opatrení, no čísla nakazených začali narastať aj u nás.

V tieni tohto boja došlo na Slovensku k veľmi dôležitej udalosti. Minulý víkend prebrala vládnu moc do rúk nová koalícia, ktorá však nebude mať 100 dní na „rozkukanie“. Noví ministri sa museli hneď pustiť do boja.

Ten je však, ako to býva zvykom, poznačený posielaním si vzájomných obviňujúcich mediálnych odkazov starej a novej koalície.

V posledných dňoch sa vyriešili aj posledné veľké športové hádanky. Májové majstrovstvá sveta v hokeji i letné olympijské hry v Tokiu postihol podobný osud ako tisícky iných podujatí po celom svete.

Aby ste sa však doma nenudili, pripravili sme pre vás zoznam najlepších filmov skvelého herca Matta Damona.

Prajeme príjemné čítanie!

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 20/2020: Repatrianti blokovali hranice, „svalovci“ spomaľovali dopravu

V znamení protestov sa niesol minulý týždeň na Slovensku. I ten na hraniciach, i ten na vs…