Domov Týždenník Koment 13/2021: Koaličná kríza končí zmenou na premiérskom poste

Koment 13/2021: Koaličná kríza končí zmenou na premiérskom poste

0
0

Zdá sa, že tesne pred príchodom Veľkej noci sa politická situácia na Slovensku konečne upokojí. Riešením týždne trvajúcej koaličnej krízy má byť výmena dvoch figúrok. Po týždňoch naťahovačiek tak koaliční partneri stiahli takmer všetky svoje požiadavky.

Bolo že to požiadaviek jedných voči druhým. Napokon sa všetci koaliční partneri uspokoja s výmenou postov medzi premiérom a ministrom financií. Eduard Heger smeruje na úrad vlády, Igor Matovič zas na ministerstvo financií. Žiadne ďalšie požiadavky už nik nemá, a tak sa zdá, že „novú“ vládu budeme mať už čoskoro.

Opozícia túto rošádu kritizuje a pripomína, že stále ostáva najlepšou možnosťou pre Slovensko konanie predčasných volieb. Koalícia zas vyzýva, samú seba, na upokojenie situácie a pokračovanie vlády vo štvorici.

Na pozadí koaličného sporu však naďalej pokračuje vo svojom vyčíňaní koronavírus. I keď sa zdá, že slabne, hlavný hygienik SR vyzýva na opatrnosť počas blížiacich sa veľkonočných sviatkov.

Ideálne je stráviť ich v bezpečí svojho domova. Aby ste sa nenudili, pripravili sme pre vás zoznam filmov, ktoré vás prinútia zamyslieť sa nad svetom. Ktorý z nich si pozriete?

Slovenskí futbalisti uplynulý týždeň vstúpili do kvalifikačných bojov o miestenku na budúcoročné majstrovstvá sveta. A vstup to teda nebol najlepší. Proti dvom outsiderom skupiny získali chudobné dva body. Zaváhania však v treťom zápase napravili.

Prečítajte si viac v najnovšom vydaní týždenníka Koment!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…