Domov Týždenník Koment 14/2021: Prezidentka vymenovala vládu Eduarda Hegera

Koment 14/2021: Prezidentka vymenovala vládu Eduarda Hegera

0
0

V deň, keď sa písal dátum 1. apríla 2021, zavítala do Prezidentského paláca zostava, veľmi podobná tej, ktorá tu bola takmer presne pred rokom. A podobne ako pred rokom, aj teraz prijala táto zostava poverenie vládnuť Slovensku.

Prakticky jedinou zmenou bolo, že poverenie viesť vládu pred rokom prijímal Igor Matovič, tentoraz tak urobil Eduard Heger. Ten svojho straníckeho šéfa nahradil na poste premiéra, aby Matovič zaujal jeho doterajšie miesto – ministra financií.

Slovensko tak má „novú“ vládu, avšak mnohí o nej hovoria len ako o druhej vláde Igora Matoviča, hoci pod Hegerovým vedením. Bude táto rošáda stačiť, aby sa koaličné škriepky už neopakovali?

To je najdôležitejšia otázka, ktorá v čase pandémie trápi Slovensko. Problémov je totiž aj bez toho viac než dosť. Milióny ľudí stále čakajú na vakcíny, ktorých nie je dostatok a navyše nakúpeným Sputnikom sa u nás stále neočkuje. Ešteže nám pomocnú ruku podá Európska únia.

Popri čakaní na zlepšenie situácie si môžete pozrieť nejaký film s Georgeom Clooneym, alebo prečítať o krásach Filipín či o histórii najväčšieho zvona na svete.

No a určite nevynechajte šport, kde sa dozviete, za koľko vydražili Ronaldovu odhodenú kapitánsku pásku, kto ide po Haalandovi či ktorý Slovák sa už čoskoro ocitne v spoločnosti najväčších basketbalových legiend sveta.

Prajeme príjemné čítanie!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…