Domov Týždenník Koment 18/2021: Heger dostal dôveru, Matovič ohlásil vyššie dane

Koment 18/2021: Heger dostal dôveru, Matovič ohlásil vyššie dane

0
0

Slovensko zažilo pomerne rušný týždeň, do ktorého sa zmestilo hlasovanie o Programovom vyhlásení vlády, vôľa a následne aj zákaz očkovať tínedžerov, koaličné prekáračky o zvyšovaní daní, zverejnená zmluva o kúpe Sputnika V, odovzdanie podpisov za referendum, ale aj víťazstvo Sagana na švajčiarskych cestách a nový tréner Vlhovej.

Za programové vyhlásenie novej vlády zahlasoval v parlamente dostatočný počet poslancov, čo znamená, že Hegerov kabinet získal dôveru. Opozíciu pochopiteľne nepresvedčil, a má na to svoje jasné dôvody.

Týždne utajovaná zmluva o nákupe vakcín Sputnik V bola konečne zverejnená. Posledným problémom teda ostáva, či sa ruskou vakcínou aj reálne začne u nás očkovať.

Pri očkovaní ešte chvíľu ostaneme, pretože minulý týždeň sa otvorila Čakáreň pre všetky vekové skupiny od 16 rokov. A mnoho tínedžerov už aj dostalo termíny. Po Matovičových vyhrážkach „nemilosrdnými následkami“ im však boli zrušené a na očkovanie si musia počkať.

Nebolo to jediné, čím minister financií zaujal. Ohlásil totiž daňovo-odvodovú reformu, a hoci premiér Heger zvyšovanie daní vylúčil, Matovič tvrdí, že to bez toho nepôjde. S tým však koaličné strany nesúhlasia, a tak sa pravdepodobne opäť môžeme „tešiť“ na koaličné škriepky.

V tomto smere je však veľkou výstrahou pre koalíciu vyše 585 tisíc podpisov pod petíciou za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách, ktoré už má prezidentka.

Ak si chcete od politiky trochu oddýchnuť, vyberte si niektorý z nami odporúčaných filmov, v ktorých zahviezdil Brad Pitt. Určite je medzi nimi aj váš obľúbený!

V športe opäť potešil Peter Sagan, ktorému forma pred Giro d´Italia rastie každými pretekmi. Najnovší vavrín si priniesol zo Švajčiarska. No a práve tu lovila aj ďalšia slovenská športová hviezda. Petra Vlhová tu našla nového trénera.

Viac sa dozviete v najnovšom čísle týždenníka Koment!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…