Domov Týždenník Koment 22/2020: Prvá správa o stave republiky, rozlúčka s Floydom i pokles po 10-ročnom stúpaní

Koment 22/2020: Prvá správa o stave republiky, rozlúčka s Floydom i pokles po 10-ročnom stúpaní

0
0

Posledný týždeň bol skutočne bohatý na zaujímavé udalosti, a to doma i vo svete. Rôznorodosť udalostí naznačuje, že koronavírus už našťastie u nás nie je najdôležitejšou témou.

Prezidentka Zuzana Čaputová predstúpila pred poslancov parlamentu a členov vlády a predniesla po prvýkrát vo funkcii hlavy štátu Správu o stave republiky.

Premiér Igor Matovič sa v predvečer 100. výročia podpísania Trianonskej zmluvy stretol s predstaviteľmi maďarskej menšiny, čoho výsledkom bolo predloženie viacerých požiadaviek, ktoré by znamenali pomerne širokú autonómiu.

Za morom naďalej pokračovali rozsiahle protesty za práva černochov a taktiež sa uskutočnila rozlúčka s Georgeom Floydom, ktorého smrť násilné protesty odštartovala.

Koronakríza slovenskej ekonomike priniesla po prvý raz za 10 rokov pokles. Vláda chce ekonomike pomôcť podpornými balíčkami ale aj dvíhaním daní.

Aby sme trochu zjemnili, pripravili sme pre vás zoznam tých najsladších telenoviel, ktoré si podmanili aj divákov na Slovensku. Ktorú z nich si pozriete?

No a potom si už schuti zdriemnite. Veď spánok je veľmi dôležitý. Ako sa vyspať do spokojnosti? Poradíme v rubrike Zdravie.

Prajeme príjemné čítanie!

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …