Domov Týždenník Koment 22/2022: Spory v koalícii sa naďalej vyhrocujú

Koment 22/2022: Spory v koalícii sa naďalej vyhrocujú

0
0

Zvykli sme si, že v tomto volebnom období koalično-opozičné spory doplnili aj vzájomné koaličné spory. V minulom týždni sa ale pridal aj koaličný vnútrostranícky boj, vo voľbách 2020 najsilnejšej strany.

Keby si nezainteresovaný človek posvietil na slovenskú politickú scénu, mal by veľké problémy určiť, kto tvorí opozíciu a kto koalíciu. Ba dokonca, po minulom týždni už nie je ani celkom jasné kto tvorí, akú stranu. Situácia, že by poslanci predkladali koaličné návrhy bez súhlasu svojej vlastnej strany, snáď na Slovensku ešte ani nebola.

Niet divu, že opozícia opäť hovorí o predčasných voľbách. Táto koalícia vraj nesmie vládnuť ďalšie dva roky…

Za svetlom na konci tunela sa neoplatí obracať ani do zahraničia. Masaker, ktorý sa odohral na základnej škole v Texase, nás núti pýtať sa, čo sa to s týmto svetom deje.

Navyše vojna na Ukrajine naďalej pokračuje. Slovensko môže tešiť aspoň to, že je považované za seriózneho partnera, čo si bola osobne vypočuť slovenská prezidentka Zuzana Čaputová priamo v Kyjeve.

Športu jednoznačne vládol hokej. Svetový šampionát ovládli hokejisti Fínska, vôbec po prvý raz doma. Tento víkend nás zas čaká vyvrcholenie tenisového Roland Garros, už však bez Slovákov.

Prečítajte si viac v najnovšom čísle týždenníka Koment.Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …