Domov Týždenník Koment 3/2022: Obranná zmluva s USA rozhádala Slovensko

Koment 3/2022: Obranná zmluva s USA rozhádala Slovensko

0
1

K mnohým sporným otázkam, na ktorých sa štiepi slovenská spoločnosť, pribudla na prelome rokov ďalšia. Samozrejme, stále živé ostávajú aj tie z minulého roka.

Obranná zmluva s USA, ktorú už vláda schválila, no čaká sa na odobrenie parlamentom a podpis prezidentky, podľa niektorých ohrozuje suverenitu Slovenska, podľa iných sa stala prostriedkom na vytĺkanie politického kapitálu.

Podobne spornou otázkou, ktorá sa však s nami vlečie už od minulého roka, je aj referendum o predčasných voľbách. K okrúhlemu stolu, ktorý k tejto otázke zvolal predseda parlamentu Boris Kollár, sa však koalícia nedostavila.

Vyzerá to tak, že ako sme rok 2021 skončili, tak začíname nový. Čo si však myslia Slováci? Zlepší sa ich životná úroveň v tomto roku? Na túto otázku odpovedá prieskum agentúry Focus.

Veselo je aj za hranicami. Britský premiér vysvetľuje večierky organizované v jeho sídle počas tvrdého lockdownu a francúzska vláda zas vysvetľuje, že bez očkovania si už v reštaurácii neposedíte.

Športovou udalosťou týždňa sú majstrovstvá Európy v hádzanej, ktoré spoluorganizuje Slovensko. Domáci reprezentanti sa však s nimi už rozlúčili, keď sa im nepodarilo postúpiť zo základnej skupiny. Predsa však prepisovali históriu. Ako, to sa dozviete v najnovšom čísle týždenníka Koment.

Prajeme príjemné čítanie!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…