Domov Týždenník Koment 39/2019: Boj za klímu tvrdo pocítili najmä svetoví lídri

Koment 39/2019: Boj za klímu tvrdo pocítili najmä svetoví lídri

0
0

Klimatický summit OSN, ktorému predchádzali masové štrajky po celom svete, pritiahol veľkú pozornosť. A to aj vďaka hlavnej predstaviteľke mládežníckeho hnutia, ktoré volá po okamžitom prijatí opatrení na ochranu planéty. Greta Thunberg sa tvrdo pustila do svetových lídrov, ktorí podľa nej robia málo pre uchovanie planéty pre ďalšie generácie.

V niektorých regiónoch sveta sú ľudia v tejto téme pomerne uvedomelí a pracujú na tom, aby sme si prírodu viac chránili. O cestách z plastov, odpadkoch namiesto školného a mnohých iných opatreniach si prečítajte v hlavnej téme čísla.

Na Slovensku čoraz viac rezonujú blížiace sa voľby a najmä príprava kandidátok jednotlivých strán. Tá odhaľuje v SaS poriadne problémy a v Smere zas výmenu generácií…

V ekonomike vás opäť nepotešíme. Vládne sociálne opatrenia zadarmo nebudú a v štátnom rozpočte na ne niet dosť peňazí. Opäť raz sa zadĺžime.

Veselé to nemali ani naši športovci na svetových šampionátoch. Zatiaľ, čo atléti na čele s Matejom Tóthom bojovali s neznesiteľným teplom, Peter Sagan musel okrem súperov odolávať aj hustému dažďu a tme. Ako to napokon dopadlo?

Všetko podstatné sa dozviete v najnovšom čísle týždenníka Koment!

Príjemné čítanie

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Maďarské strany sa spájajú

Je to vôbec prvé volebné obdobie, kedy nemá maďarská menšina svoje zastúpenie v slovenskom…