Domov Týždenník Koment 48/2021: Koalícia sa nevie zhodnúť na opatreniach ani ekonomickej pomoci

Koment 48/2021: Koalícia sa nevie zhodnúť na opatreniach ani ekonomickej pomoci

0
0

Slovenská politická scéna sa v posledných týždňoch obmedzila takmer výlučne na riešenie problémov s pandémiou koronavírusu. Do popredia opäť vystupujú nezhody koaličných strán – či už vo veci pandemických opatrení, či pomoci zasiahnutým podnikateľom.

Školy zatvárať či nechať otvorené? Koalícia sa na tom zhodnúť nedokázala, a tak využil jeden z koaličných partnerov právo veta. Nič mu to však nebolo platné, školy sa zatvárajú, či sa to niekomu páči, či nie…

Aby sme však vládnej štvorke nekrivdili, na potrebe zaviesť prísnejšie opatrenia sa zhodla. Slováci tak opäť nemôžu do kaviarne či reštaurácie. Tie bijú na poplach. Ďalšie zatvorenie ich môže definitívne položiť.

Na to však má minister financií riešenie, ktorým navyše „zabije dve muchy jednou ranou“. Treťou dávkou zaočkovaným dôchodcom chce dať 500-eurový poukaz, ktorý môžu využiť v gastro prevádzkach, hoteloch i wellnese. Mimochodom, asi ani netreba dodávať, že na tomto opatrení neexistuje zhoda v celej koalícii…

Lockdown nás zachytil v adventnom čase, ale je možné, že pretrvá až do Vianoc. Samotní politici totiž neveria, že sa pandemická situácia zlepší. A navyše, aby toho nebolo málo, prichádza ďalší variant koronavírusu, ako inak „oveľa infekčnejší“.

Živo sa diskutuje aj v športovom svete. Ocenenie Zlatá lopta získal argentínsky futbalista Lionel Messi, odborná i laická verejnosť chcela však na jeho mieste vidieť tento rok niekoho iného.

Prečítajte si viac v najnovšom čísle týždenníka Koment!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …