Domov Týždenník Koment 49/2021: Štát vyhadzuje milióny na ochranu sysľov či korytnačiek

Koment 49/2021: Štát vyhadzuje milióny na ochranu sysľov či korytnačiek

0
0

Protipandemické opatrenia, lockdown, poukazy na záchranu gastro prevádzok, očkovanie a neustále škriepky v rámci koalície. Staré známe témy, ktoré však umožňujú vyhadzovanie miliónov zo štátnej kasy bez povšimnutia, napríklad na ochranu sysľov a korytnačiek.

Minister zdravotníctva oznámil v pondelok nové protipandemické opatrenia, ktoré majú začať platiť už od piatku. V utorok ich pozmenili, aby ich pozmenili znova v stredu. Avšak hneď v ten deň sa začalo hovoriť o ďalšej zmene. Že sa v tom nevyznáte? Nebojte, nie ste sami…

Podobná cesta zmeny sprevádza aj návrh na poukazy, ktoré mali trafiť dve muchy jednou ranou. Presvedčiť dôchodcov na očkovanie a prispieť prevádzkam zasiahnutým pandémiou na ich prežitie. Z druhej muchy nebude nič, no z tej prvej by dôchodcom niečo malo kvapnúť…snáď.

Prečo vlastne toľko zmien? Pretože koalícia sa jednoducho nevie zhodnúť takmer na ničom, čo už prestalo baviť aj prezidentku a pozvala si na koberček samotného predsedu vlády.

Popri tom všetkom náš štátny rozpočet v úplnej tichosti opúšťajú milióny eur, vraj na ochranu životného prostredia. Na čo konkrétne, si môžete prečítať v rubrike V tieni… a budete dosť prekvapení, koľko miliónov na svoje prežitie potrebuje taká korytnačka či syseľ.

Prečítajte si všetko podstatné v najnovšom čísle týždenníka Koment!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…