Domov Šport VIDEO: Konferenčné semifinále NBA prinieslo veľkú drámu

VIDEO: Konferenčné semifinále NBA prinieslo veľkú drámu

0
0

Neuveriteľne napínavé semifinálové série konferencie má za sebou zámorská basketbalová NBA. Dve zo štyroch sérií musel rozhodnúť až 7. zápas. V hre o trofej tak už ostali len štyri tímy. Na programe je konferenčné finále.

Najjednoznačnejší priebeh malo semifinále východnej konferencie, v ktorom sa stretol najlepší celok po základnej časti s Bostonom Celtics. Milwaukee Bucks dovolili Bostonu uhrať jediný zápas a Celtics tak musia opäť len snívať o návrate na najvyššie priečky ligy.

Na opačnom pobreží chcel Houston pomstiť vyradenie z minuloročného play‑off, keď Golden Stateu podľahol v konferenčnom finále až v siedmom zápase.

Odplata však nevyšla. Napriek tomu, že Warriors v piatom zápase prišli o svoju najväčšiu hviezdu Kevina Duranta, 6. zápas na palubovke Houstonu uhrali a celú sériu vyhrali 4:2.

Pravdepodobne MVP tohto ročníka James Harden tak ani tento rok nedosiahne na prsteň pre víťaza NBA.

Rozhodovali siedme zápasy

Súboj medzi „trojkou“ a „štvorkou“ dospel v oboch konferenciách až do siedmeho zápasu. Denver, ktorý má za sebou najlepšiu sezónu za posledných 10 rokov, v ňom nevyužil domácu palubovku a ani to, že v priebehu prvého polčasu vyhrával už o 17 bodov.

Portland sa najmä vďaka McCollumovi ujal vedenia po prvýkrát v zápase krátko pred koncom 3. štvrtiny a napokon dokázal doviesť zápas do víťazného konca.

Portland si zahrá finále Západnej konferencie po prvýkrát od roku 2000 a čeliť v ňom bude „bojovníkom“ z Oaklandu. Sériu určite ovplyvní najmä to, či do nej bude môcť zasiahnuť Kevin Durant.

Historický zápis

Ešte väčšia dráma to bola v zápase hranom v kanadskom Toronte, v ktorom rozhodovali stotiny. 4 sekundy pred uplynutím základného hracieho času, za vyrovnaného stavu, sa lopta dostala do rúk domáceho Kawhiho Leonarda, ktorý mal v tom čase na konte už 39 bodov.

Spolu s klaxónom ju vypustil smerom na kôš, kde si lopta ešte zahrala na nervy hráčov i fanúšikov oboch táborov, keď si poskákala po obruči, aby napokon prepadla cez sieťku.

Pozrite si, ako Leonard rozhodol o postupe Toronta

Bolo to vôbec po prvýkrát v histórii NBA, kedy siedmy zápas série vyraďovacích bojov NBA rozhodla strela v posledných stotinách hracieho času.

Obrovská radosť na strane toronstských Raptors bola sprevádzaná pochopiteľne nekonečným smútkom Philadelphie 76ers. Toronto čaká vo finále Východnej konferencie Milwaukee.

ano, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

EÚ sa na sankciách proti Bielorusku nedohodla

Ani po mesiaci a pol od kontroverzných prezidentských volieb v Bielorusku protesty v kraji…