Domov Šport Kormidla Chelsea FC sa chopila klubová legenda

Kormidla Chelsea FC sa chopila klubová legenda

0
0

Po júnovom odchode Maurizia Sarriho do kabíny Juventusu Turín sa vedenie londýnskej Chelsea pustilo do hľadania adekvátnej náhrady na post hlavného trénera. Vo štvrtok 4. júla klub oficiálne oznámil angažovanie svojho bývalého hráča, Angličana Franka Lamparda.

41-ročný Lampard strávil v klube zo západu Londýna úctyhodných 13 rokov, pričom sa môže pýšiť ziskom troch titulov v Premier League, triumfom v Lige majstrov či Európskej lige.

Koniec svojej profesionálnej hráčskej kariéry oznámil vo februári 2017 a v máji 2018 sa stal manažérom druholigového Derby County. Svoj tím dotiahol až do play‑off o postup medzi anglickú elitu, Derby však vo finálovom zápase zlyhalo.

Napriek neúspechu sa stal Lampard favoritom číslo jeden v boji o trénerské kreslo po Sarriho odchode. S klubom podpísal zmluvu na tri roky a stal sa tak prvým anglickým koučom „the blues“ od roku 1996.

„Som nesmierne hrdý, že sa vraciam do Chelsea ako hlavný tréner. Každý vie, ako veľmi milujem tento klub a jeho históriu,“ vyhlásil rodák z Londýna.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …