Domov Šport Koronavírus porazil aj Ironmana

Koronavírus porazil aj Ironmana

0
0

Aj Havajský Ironman tento rok padne za obeť koronavírusu. Najslávnejšie triatlonové preteky, známe aj ako svetový šampionát v dlhom triatlone, sa mali pôvodne uskutočniť 10. októbra na Havajských ostrovoch, nový termín je stanovený na 6. február 2021.

Podobne ako iné športové zápolenia, aj najznámejšie preteky „železných mužov“ dostali stopku kvôli pandémii koronavírusu. Hlavným dôvodom odkladu sú celosvetové cestovné obmedzenia, ale tiež nevyrovnané podmienky pre prípravu na jeden z najnáročnejších pretekov na svete.

Len pre tvrdých „mužov“ Havajský Ironman sa koná pravidelne od roku 1978. Do roku 1982 sa súťažilo začiatkom roka, potom sa podujatie presunulo na október a zároveň z Oahu na Big Island do rezortu Kailua‑Kona.

Pretekári tam pravidelne absolvujú 3,86 km plávania v mori, 180,2 km na bicykli s často nepríjemným bočným vetrom a napokon záverečný maratónsky beh na 42 195 m.

Zastúpenie malo aj Slovensko

Vlani si svojrázne utrpenie na Havajských ostrovoch vyskúšali aj dvaja Slováci. Michal Ivančo sa vo vekovej kategórii 45-49-ročných prezentoval výsledným časom 11:59:22 h a skončil na 239. mieste.

Michal Holub to v kategórii 30-34-ročných dotiahol na 61. miesto s výkonom 9:35:20 h. Pre porovnanie: víťaz medzi profíkmi Nemec Jan Frodeno triumfoval v traťovom rekorde 7:51:13 h.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…