Domov Zahraničie Koronavírus: Situácia v Európe sa zhoršuje

Koronavírus: Situácia v Európe sa zhoršuje

0
0

Už od vypuknutia pandémie koronavírusu vedci upozorňujú na vysokú pravdepodobnosť druhej vlny, ktorá sa očakávala najpravdepodobnejšie na jeseň. Zvyšujúce sa čísla denných prírastkov nakazených však nasvedčujú, že druhá vlna prichádza o čosi skôr. Krajiny sú na ňu lepšie pripravené, avšak mnohým prísnym opatreniam sa asi nevyhneme.

Aj keď v posledných mesiacoch prudko rastú počty nakazených najmä na americkom a ázijskom kontinente, v posledných týždňoch zaznamenávajú zvýšené počty nakazených za deň aj vo viacerých štátoch Európy.

Opatrenia sa vracajú

Súvisí to najmä s uvoľnením prísnych opatrení a oživovaním cestovného ruchu. Problémy tak nehlásia len dovolenkové destinácie ako Chorvátsko či Španielsko, ale taktiež domovské krajiny cestovateľov.

Hoci sa zdá, že druhú vlnu majú zatiaľ jednotlivé krajiny pod kontrolou, predsa len viaceré opäť prijímajú prísnejšie opatrenia na to, aby počet prípadov nepribúdal spôsobom, ktorý nebude pre jednotlivé zdravotné systémy zvládnuteľný.

Ochranné prostriedky ako masky na tvár, rukavice, či dezinfekčné gély sa už stali súčasťou našich životov. Vo viacerých štátoch je nosenie masiek na verejnosti povinné.

Španielsko hlási problémy

Platí to napríklad v celom Španielsku, kde zaznamenali v posledných týždňov výrazný nárast prípadov, a to najmä v Katalánsku.V tejto časti krajiny dokonca pozatvárali nočné bary, keďže úrady predpokladajú, že práve tie sú miestom nákazy. Podľa štatistík totiž drvivá väčšina nakazených v novej vlne patrí do skupiny mladých ľudí do 35 rokov.

Veľká Británia dokonca vyradila Španielsko zo zoznamu bezpečných krajín.

Pri prílete do väčšiny európskych krajín je nutné vyplniť špeciálny dotazník, niektoré krajiny dokonca zavádzajú povinnú karanténu pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia.

ano, foto: SITA

Zľavy na pobyty na Slovensku

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Každá piata rodina nemá rezervu ani na mesiac

Koronakríza prevetrala peňaženky Slovákov. Každá piata rodina v súčasnosti nemá rezervu už…