Domov Slovensko Kotleba dostal od Harabina košom

Kotleba dostal od Harabina košom

0
0

Každá akcia vyvoláva nejakú reakciu. Tak to už v živote chodí a politická sféra na tom nie je inak. V tomto prípade šlo o ponuku spolupráce od Mariana Kotlebu (ĽSNS) pre lídra novovzniknutej strany Vlasť, Štefana Harabina. Reakcia na seba nenechala dlho čakať.

Predseda strany Ľudová strana naše Slovensko vo videu, v ktorom kládol dôraz na slabiky a emotívne sa pozeral do kamery, vyzýval lídra strany Vlasť na spoluprácu.

Navrhoval mu spoločný postup a kooperáciu do budúcoročných parlamentných volieb. Dokonca sudcovi najvyššieho súdu stanovil ultimátum do 31. októbra.

„Zabudnime na to, čo nás rozdeľuje a myslime v tejto chvíli na to, čo máme spoločné. Poďme do volieb spoločne a ukážme, že pre Slovensko sa aj my dokážeme spojiť,“ odkázal Harabinovi Kotleba s tým, že ak sa nespoja, tak národné hlasy zostanú roztrieštené a prepadnuté.

Odpoveď dostal

Bývalý minister spravodlivosti, kandidát na prezidenta a aktuálny líder mimoparlamentnej strany Vlasť, Štefan Harabin si jasne stanovil, aké hodnoty a myšlienky presadzuje jeho strana. V rámci spolupráce si vie predstaviť iba strany, ktoré presadzujú rovnaké postoje.

„A môj postoj je konzistentný, nemienim meniť uznanie výsledkov druhej svetovej vojny, nezmením názor na význam SNP ako vyjadrenie odporu voči fašizmu a nezmením ani názor na tragédiu holokaustu,“ zdôraznil Harabin, čím dal jasne najavo, že spájanie sa s Kotlebovcami nie je jeho prioritou.

Prieskum hovorí…

Posledný prieskum preferencií pre parlamentné voľby realizovaný agentúrou Polis k októbru 2019 stavia do výhodnejšej východiskovej pozície Kotlebovcov.

Tí získali 11,10 percenta. Prvý s prehľadom skončil Smer-SD s 20,10 percentami a za ĽSNS nasledovala strana Za ľudí s 10,30 percentami.

Strana Vlasť Štefana Harabina získala v prieskume 3,10 percenta. Ešte horšie dopadla v prieskume agentúry AKO, kde získala Vlasť iba 0,40 percenta.

Za Smerom s 20,10 percentami hlasov na druhom mieste v tomto prieskume nasledovala koalícia PS a Spolu s 12,70 percentami a za nimi ĽSNS s 12,30 percentami. Z tohto vyplýva, že spolupráca s Kotlebom by mohla Harabinovi výrazne prospieť.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Najvhodnejšie potraviny pre správne naštartovanie dňa

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Toto je jedna z najdôležitejších zásad zdravého živo…