Domov Slovensko Kotleba porušil karanténu

Kotleba porušil karanténu

0
0

Predseda politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba informoval 22. októbra, že mal pozitívny výsledok testu na prítomnosť ochorenia Covid-19. Preto mal povinnosť ostať v domácej karanténe minimálne 10 dní. Už 29. októbra ho však denník Nový čas nafotil mimo domova.

Kotleba podľa Nového Času nasadol do auta a odišiel do straníckej centrály, v ktorej sa podľa denníka v tom čase nachádzali aj iné osoby.

Všetko sa stalo v čase, keď mal byť predseda ľudovcov v karanténe pre pozitívny test na koronavírus.

„Podľa nášho názoru ide o trestný čin šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. V prípade COVID-19 je zjavne naplnená aj zákonná podmienka, že choroba musí predstavovať zvýšené riziko pre ľudské zdravie a život.

Tento trestný čin môže byť spáchaný aj z nedbanlivosti, ale to sa v tomto prípade dá na základe dostupných informácií vylúčiť, nakoľko poslanec sa autom odviezol mimo svoje bydlisko a zotrval tam dve hodiny,“ povedala programová riaditeľka Inštitút ľudských práv (IĽP) Alena Krempaská s tým, že inštitút podal na Kotlebu trestné oznámenie.

Pri úmyselnom konaní podľa nej hrozí Kotlebovi v prípade spáchania činu v čase krízovej situácie trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Kotleba vs. COVID-19

Marian Kotleba je známy odmietavým postojom k vládou nariadeným opatreniam, ktoré majú pomôcť zastaviť šírenie koronavírusu.

Ešte v septembri sa zúčastnil politickej debaty na RTVS, kde si odmietol nasadiť rúško, hoci ho k tomu televízia niekoľkokrát vyzvala.

Pár dní po oznámení toho, že mal pozitívny test na COVID-19 zas na sociálnej sieti publikoval video, v ktorom Slovákov presviedčal, že najlepším receptom na zdolanie koronavírusu je miešanie liekov proti kašľu s vodkou.

Sociálna sieť Facebook však video neskôr zmazala, a to v rámci boja proti šíreniu falošných správ (hoaxov).

ano, SITA, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…