Domov Slovensko VIDEO: Kotleba s Dankom si nič nedarovali

VIDEO: Kotleba s Dankom si nič nedarovali

0
0

Predseda parlamentu Andrej Danko minulý týždeň vyzval predsedu ĽS NS Mariana Kotlebu na debatu. Ten výzvu prijal, a tak sa minulú nedeľu obaja kohúti stretli v diskusnej relácii V politike na TA3.

Podľa očakávaní a vyjadrení pred samotnou debatou, to bola skutočne ostrá diskusia. Kto z nej vyšiel ako víťaz však analytici povedať nevedia.

Ešte pred začiatkom diskusie sa Andrej Danko zastrájal, že vysvetlí Marianovi Kotlebovi, čo je to vlastenectvo. Samotná debata však bolo skôr o osobných atakoch či o tom, kto s kým rokoval a rokovať bude.

Kto s kým

Predseda ĽS NS priznal, že jeho strana, s ktorou všetky strany navonok odmietajú rokovať, viedla politické debaty s viacerými parlamentnými politickými subjektami – so SMEROM-SD o zastropovaní veku odchodu do dôchodku, so stranou SaS o odvolávaní ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka a s OĽaNO o obmedzení potratov.

Kotleba dokonca povedal, že prebehli aj rokovania s Dankovou SNS. „Skôr oni rokovali s nami. Pýtali sa nás, či nejaké veci podporíme,“ povedal.

Na to reagoval Andrej Danko s tým, že s Kotlebom hovoril len raz, a to o zmene voľby sudcov ústavného súdu. Marian Kotleba však v relácii vyhlásil, že s SNS mali aj dohodu o zastavení Istanbulského dohovoru.

„Hlboko klamete,“ ohradil sa voči tomu Andrej Danko a dodal: „Neviem, s kým rokujete, ale dnes verejne hovorím, že ak rokujete s mojimi koaličnými partnermi, budem sa ich na to pýtať a ja vyvodím z toho zodpovednosť v rámci koalície.

Ja si vyprosím, aby ste vy s niekým z koalície rokovali. Pretože ja chcem robiť politiku bez takýchto klamstiev.“

Osobné útoky

V závere sa debata zvrhla najmä do osobných útokov, keď sa diskutujúci nevyhli ani na Slovensku mimoriadne populárnej téme „kapitán Danko“. „Nehovorte mi, že som kapitán, keď si doma šijete plukovnícke uniformy,“ vyhŕkol na Kotlebu Danko.

Ten sa ho snažil upokojiť, keď mu povedal, že nemusí byť nervózny, že jedného dňa ho povýšia a bude z neho plukovník. Danko odpovedal, že to Kotleba nemá byť nervózny a nemá sa stále usmievať.

Pozrite si reláciu V politike:

Marianko Kotleba

Pre niekoho úsmevný, pre niekoho nevkusný, no a pre mnohých úmyselný prešľap sa v debate podaril Andrejovi Dankovi.

Ten svojho politického súpera označil zdrobneninou jeho mena, teda „Marianko“, čo však v spojení so začiatočnými písmenami jeho priezviska vyznelo ako hrubá nadávka. „Pán Marianko Kotleba, takúto hlúposť môžete povedať len vy,“ povedal Danko.

ano, foto: printscreen, video: TA3

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odsúdený Andruskó: Vražda Kuciaka bola na pokyn Kočnera

Právoplatne odsúdený Zoltán Andruskó, ktorý koncom roka uzavrel so Špecializovaným trestný…