Domov Slovensko Kotlebovcov v Bratislave zaskočili električky

Kotlebovcov v Bratislave zaskočili električky

0
0

Minulý utorok sa v uliciach hlavného mesta uskutočnil ďalší protest. Tentokrát si to do Bratislavy namierili priaznivci Kotlebovej strany Ľudovej strany Naše Slovensko. Najvyšší súd SR mal práve v tento deň rozhodnúť o návrhu Generálnej prokuratúry SR (GP) na rozpustenie strany, keďže svojimi fašistickými tendenciami podľa GP porušuje zákon.

Okolo pol desiatej sa niekoľko stoviek prívržencov Kotlebovej strany zhromaždilo pred budovou Najvyššieho súdu. Hneď na začiatku vyzval zhromaždených k pokojnému protestu podpredseda strany Milan Uhrík.

Spred budovy najvyššieho súdu sa dav protestujúcich presunul pred budovu Generálnej prokuratúry SR, ktorá návrh na rozpustenie podala. Tu však protestujúcim značne prekážali električky.

Budova generálnej prokuratúry stojí na rušnom mieste v centre mesta, pričom polícia zastavila všetku dopravu, okrem električiek.

Ich časté prechádzanie teda rozdelilo dav na dve polovice, a tak nemohol byť protest kompaktný a nezískal výraznejšiu intenzitu.

Napriek tomu sa prívržencom prihovárali rečníci, ktorí obhajovali politiku strany, pričom vyzývali generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby prišiel medzi nich. Spred GP sa dav popoludní presunul späť pred Najvyšší súd SR.

Kotlebovcov zatiaľ nerozpustili

Predseda strany Marian Kotleba bol v čase protestu s trojicou svojich právnikov v pojednávacej miestnosti Najvyššieho súdu SR, kde prebiehalo pojednávanie o rozpustení jeho strany ĽS NS.

Po tom, čo so svojou rečou vystúpil pred senátom zástupca generálnej prokuratúry Ivan Minár, slovo dostali postupne všetci traja obhajcovia strany.

Zatiaľ, čo Minár trval na žalobe v celom rozsahu s odôvodnením, že jedinou snahou strany je odstrániť demokratický systém v SR, obhajcovia ĽS NS spochybňovali dôkazy predložené generálnou prokuratúrou a poukazovali na politickú objednávku celého procesu.

Po nich sa dostal na rad samotný predseda strany Marian Kotleba, ktorý spochybnil odbornosť GP. Senát súdu napokon minulý týždeň nerozhodol, ale odročil pojednávanie na 29. apríla, kedy by mal byť vyhlásený rozsudok.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

11 sopiek vo svete, ktoré sú krásne na pohľad, no treba mať pred nimi rešpekt

Sopky sú výsledkom tektonických pohybov zemskej kôry a hoci chápeme ich vnútorné fungovani…