Domov Slovensko Kotlebovec ide pred súd

Kotlebovec ide pred súd

0
0

Najmladší z poslancov Národnej rady SR Milan Mazurek, ktorý zastupuje farby Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽS NS) sa postaví pred súd. Dôvodom sú výroky, ktoré povedal v rámci živého vysielania relácie „Debata na telefón“ žilinského Rádia Frontinus.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd obžalobu na poslanca Milana M. pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia v jednočinnom súbehu s prečinom podnecovania, hanobenia a vyhrážania sa osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine alebo pôvodu rodu.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR Jana Tökölyová.

Prokurátor rozhodol

Poslanec ĽS NS vystúpil v spomínanom rádiu ešte v októbri 2016. Paradoxom je, že vtedy už bol nielen poslancom NR SR, ale aj členom Výboru pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť NR SR.

Už odvtedy celý prípad prešetrovala prokuratúra. Tento pondelok prokurátor rozhodol o obžalobe mladého poslanca.

Asociáli, ktorí pre národ nič neurobili

Mazurek okrem iného v rozhlasovom vysielaní povedal, že „150 miliónov eur sa ide použiť na domy pre ľudí z cigánskych komunít. To jest pre ľudí, ktorí nikdy pre náš národ, pre náš štát nič neurobili, práve naopak, rozhodli sa žiť asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém.

My, ktorí žijeme slušným životom a pracujeme, tak na nás štát úplne kašle, zatiaľ čo týmto asociálom dá zadarmo úplne všetko“.

sam, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…