Domov Slovensko Krajčí skončil. Odchádzať mal postupne, napokon to bolo inak

Krajčí skončil. Odchádzať mal postupne, napokon to bolo inak

0
0

Po veľkom tlaku najmä zvnútra koalície zvolal premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva minulý štvrtok tlačovú konferenciu, na ktorej sa očakávalo jediné: oznámenie demisie šéfa rezortu zdravotníctva Mareka Krajčího. Svoj odchod síce oznámil, ale malo k nemu dôjsť dosť netradične. Napokon sa tak nestalo a svoju demisiu dal do rúk prezidentky už deň na to.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) oznámil svoj odchod s tým, že dve menšie koaličné strany podmienili zotrvanie vo vláde práve jeho demisiou. Ako oznámili spoločne s premiérom Matovičom, z funkcie mal odchádzať postupne, pričom ešte niekoľko týždňov mal pomáhať novému šéfovi rezortu.

Krajčí poďakoval poslancom za OĽANO, ktorí za ním stáli a tiež hnutiu Sme rodina. Zaželal si, aby si nový minister mohol robiť svoju robotu, mal dostatočnú autoritu vo vláde a aby sa zo zdravotníctva nerobila politická téma.

„Želám si, aby sa z pandémie prestala robiť politika, aby sa z opatrení nerobili nástroje, ktorými voličom sa chcem zapáčiť,“ povedal rozľútosteným hlasom Krajčí. Premiér Igor Matovič (OĽANO) ocenil jeho prácu v rezorte. Dodal, že koalícia bola blízko svojmu rozpadu.

Neodpustil si poznámku, že Krajčího odstúpenie považuje za najabsurdnejšie v dejinách, pričom koaličné strany obvinil z nemorálneho konania voči ministrovi. Premiér zároveň oznámil, že chce aby Krajčí odišiel, až keď sa rozbehne očkovanie Sputnikom V.

Nielen svojou rétorikou, ale aj „postupným“ odchádzaním z funkcie ministra zdravotníctva nahneval premiér svojich koaličných partnerov natoľko, že dohody, ktoré koaličné strany vyrokovali na ukončenie koaličnej krízy len deň predtým, boli ešte v ten deň zmetené zo stola.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Sabotáž Matoviča

V tejto situácii oznámil Krajčí, že nechce, aby termín jeho odchodu bol ďalšou zámienkou na povalenie vlády a hneď na druhý deň podá demisiu. Prezidentka Zuzana Čaputová ju prijala v piatok predpoludním, pričom poverila dočasným vedením rezortu ministra financií Eduarda Hegera.

ms, TASR, foto: TASRNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…