Domov Slovensko Krajniak sa vrátil do vlády

Krajniak sa vrátil do vlády

0
0

Minulý piatok sa zaplnila aj posledná voľná stolička vo vláde Eduarda Hegera. Prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala Milana Krajniaka (Sme rodina) za ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Staronový minister sa vrátil do čela rezortu po viac ako troch týždňoch od podania svojej demisie.

Krajniak sa chce v najbližšom období zamerať najmä na schválenie dlhodobého stabilizačného programu pre firmy (trvalý kurzarbeit) a dokončenie očkovania v domovoch sociálnych služieb, ktoré podľa neho treba do leta ukončiť.

Staronový minister uviedol, že ešte pred týždňom si svoj návrat do funkcie nevedel predstaviť, no názor zmenil po rozhovore s prezidentkou. „Aj pod dojmom tohto rozhovoru som sa rozhodol akceptovať požiadavku Borisa Kollára, aby som sa do vedenia rezortu vrátil,“ dodal Krajniak.

Dôležitý rezort

Premiér Eduard Heger zdôraznil, že ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny je v tomto čase obzvlášť dôležitý rezort. „Som rád, že sa nám za posledný rok podarilo práve cez tento rezort poskytnúť ľuďom masívnu pomoc na udržiavanie zamestnanosti.

Som rád, že takýmto spôsobom sme mohli zabezpečiť dostatok zdrojov pre rodiny aj pre zamestnancov, a preto sa aj teším, že bol dnes Milan Krajniak vymenovaný za ministra tohto rezortu,“ povedal Heger.

Staronový minister

Krajniak neočakávane oznámil odstúpenie z postu ministra práce po eskalácii koaličnej krízy 15. marca a svoje rozhodnutie vtedy označil za krok, ktorý má pomôcť vyriešiť situáciu medzi koaličnými partnermi.

Strany SaS a Za ľudí vtedy žiadali pre nezvládnutie pandémie nového koronavírusu odstúpenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a tiež odchod premiéra Igora Matoviča (obaja OĽaNO).

V novej vláde premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) zostal post ministra práce neobsadený, pretože prezidentka pôvodnú nomináciu hnutia Sme rodina neodobrila. Rezort dočasne viedol minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

ano, TASR, foto: TASR/Martin Baumann  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…